Ortaklık bozuldu

Türkiye Kupası finali öncesi Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ortak basın toplantısı, siyah-beyazlı kafile trafiğe takılınca suya düştü. Akşam idmanında da Beşiktaş çalışırken Fenerbahçe stada geldi ve saha kenarında sahanın boşalmasını bekledi

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Fortis Türkiye Kupası'nın finalistleri Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ortak basın toplantısı suya düştü... Saat 17:00'de İzmir Swiss Otel'de gerçekleşecek toplantıya teknik adamlar ve kaptanların katılacağı Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden duyurulmuştu. Ancak Beşiktaş'ı Ankara'dan İzmir'e getiren uçağın inişinin 16:00'yı bulması, ardından kafilenin doğrudan idmana gitmesine rağmen Denizli ve kaptan İbrahim Üzülmez'in toplantıya gelişlerinin trafik nedeniyle gecikmesi planları bozdu. 17:10'a kadar bekleyen TFF yetkilileri, daha sonra Aragones ve Alex'in basın toplantısını başlattı. İkinci soruda kapıya gelen Denizli toplantının başlamış olduğunu görünce sinirlendi. Deneyimli teknik adam, "Toplantıya yetişmek için iki ayağımız bir pabuca girdi. Bari başlayacaklarını haber verselerdi" diye yakındı. Bu arada medya mensupları da Aragones'in sadece üç soru kabul edip toplantıyı bitirmesine tepki gösterdiler.

İDMANDA DA SORUN
İki takımın akşam idmanında da sorun yaşandı. Atatürk Stadı'nda ilk antrenmanı yapan Beşiktaş çalışırken Fenerbahçe stada geldi. Sarılacivertliler kulübün resmi internet sitesinden yaptıkları açıklamada, soyunma odaları tamamlanmadığı için doping odasında idmana hazırlandıklarının altını çizerek, futbolcuların saha kenarında Beşiktaş'ın çalışmasının sona ermesini beklediklerini belirtip, "Oyuncularımız, BJK sahayı boşalttıktan sonra idmana başlayabildi" ifadeleriyle sitem etti.

Herkesin dilinde kupa zaferi var
Fortis Türkiye Kupası öncesi düzenlenen basın toplantısında Aragones ve Mustafa Denizli iddialı konuştular...
Luis Aragones (F.Bahçe Teknik Direktörü):
İki takım için de çok önemli bir maç. Bu kupayı uzun yıllardır kazanamak bizim açımızdan baskıyı arttırıyor. Elimizden geleni yapacağız. Beşiktaş saygıyı hak ediyor. Bir takımı üst üste 3 kere yenmek zor.
Mustafa Denizli (Beşiktaş Teknik Direktörü):
İzmir'in benim için değeri ayrı. Burada sporcu ve teknik adam olarak bu kupayı iki defa kaldırdım. İnşallah yarın (bugün) üçüncü kez yapacağım. Sahada hem her şeyini ortaya koyan hem de hafta sonuna firesiz olarak devam edecek bir takım olmalıyız. Kupayı kazanarak F.Bahçe ile bu sezon oynadığımız maçların rövanşını da almak istiyoruz.
Alex (F.Bahçe Kaptanı):
F.Bahçe'de üç final oynadım; hiç gülemedim. G.Saray'la oynadığımız finalde Mondragon, Beşiktaş'la finalde ise Tümer harika bir performans sergilemişti. Artık kazanan taraf olmak istiyoruz.
İbrahim Üzülmez (Beşiktaş Kaptanı):
İki kupayı da almak istiyoruz. Bunun ilk ayağı Türkiye Kupası final maçı. Burada final oynamaktan dolayı da çok mutlu olduğumuzu belitmek istiyorum. Buraya kadar alınan sonuçlarla finali hak eden iki takım oynayacak.