Polat cezalı mı?

G.Saray Başkanı’nın 19 Mayıs’ta F.Bahçe ile oynanacak dostluk derbisinde cezası nedeniyle protokole nasıl gireceği tartışılıyor

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki son lig maçında yaşananları unutturmak için iki takım arasında Devlet Bakanı Faruk Özak'ın girişimiyle düzenlenen 19 Mayıs'taki dostluk maçı için protokol krizi çıktı. Derbinin TFF Başkanı Mahmut Özgener ile G.Saray Başkanı Adnan Polat arasındaki gerilimi ortadan kaldırabileceği konuşuluyordu ama Polat cezası nedeniyle protokol tribününe giremiyor. Disiplin Talimatı'nın 22. maddesi "Hak Mahrumiyeti" cezasını "Kulüp mensubu kişinin müsabakalarda resmi sıfatla faaliyette bulunmaktan ve stadyumların protokol tribünleri ile akreditasyon sistemine dahil yerlerine girmekten men edilmesidir" diye tanımlıyor. Aynı talimatın 85. maddesi de "Disiplin Kurulu'nun verdiği cezalar bu talimatta öngörülen durumlar dışında hiçbir makam ve kişi tarafından affedilemez ve değiştirilemez" şeklinde. Bu sezonun 24. haftasında Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, hak mahrumiyeti cezası dolmadığı için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geldiği Gençlerbirliği maçını protokol tribününde izleyememişti. TFF, Demirören'in Gül'ü karşılayıp kendisine protokol tribününe kadar eşlik etmesine olanak tanımış, ancak "Kendi koyduğumuz yasağı delmemiz mümkün değil" diyerek maçı yan yana izlemelerine izin vermemişti. Bakan Faruk Özak, dün "Böyle bir maçta ceza olmaz. Sayın Adnan Polat'ın protokol tribününe girmesi gerekir" dedi.

Dev buluşma zaten çok zor
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 19 Mayıs Salı günü İnönü Stadı'nda oynanacak dostluk karşılaşmasında Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yer almaları çok zor. 20 Mayıs'ta Şükrü Saracaoğlu Stadı'nda oynanacak olan UEFA Kupası finali öncesinde düzenlenecek organizasyona katılacak Özgener ve Yıldırım'ın ev sahibi sıfatıyla UEFA'nın bu davetinde yer almalarının gerektiği ve başlama saati 20:00'den 20:45'e alınmasına rağmen dostluk derbisine yetişmelerinin çok zor olduğu ifade edildi.

Servet Çetin derbiye
Galatasaray'ın Kocaelispor'a evinde 5-2 mağlup olduğu maçta ayak tarak kemiği kırılan ve 2,5 aydır sahalardan uzak kalan Servet'in hedefi takımının ligdeki son iki maçında forma giymek. Beşiktaş derbisi ve Sivassspor maçlarında mutlaka sahada olmak isteyen milli oyuncu G.Birliği maçında riske edilmeyecek.

Divan'da gündem '522'
G.Saray Kulübü Divan Kurulu aylık toplantısı, bugün yapılacak. G.Saray Adası'nda, İrfan Aktar başkanlığında 12.00'de başlayacak toplantıda, FIBA Eurocup'u kazanan bayan basketbol takımı üyelerine başarı beratı verilecek. Ayrıca, 2008 yılında kulübe 522 yeni üye alınması konusunun incelenmesi için kurulan komisyonun raporu sunulacak, konu ile ilgili tavsiye kararı alınması görüşülecek. Sicil kurulunun du görüş belirteceği toplantıya kulüp başkanı Adnan Polat da katılacak.