Van Gaal’e AZ kaldı!

AZ Alkmaar Başkanı Dirk Scheringa, teknik direktörleri Van Gaal’le Bayern Münih’le birlikte Fenerbahçe’nin de ilgilendiğini açıkladı

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
AZ Alkmaar'ın sahibi ve başkanı Dirk Scheringa, Bayern Münih'e gideceği iddia edilen teknik direktörleri Louis Van Gaal'e Fenerbahçe'nin de talip olduğunu açıkladı. Hollanda Ligi'nde bu sezonu şampiyon olarak tamamlayan AZ'ın patronu, ülkesinde De Telegraaf gazetesine yaptığı açıklamada Louis Van Gaal'e Bayern Münih'in istediği yolundaki haberlerle ilgili olarak, "Bizimle şu ana kadar sadece Belçika Futbol Federasyonu resmi olarak temas kurdu. Ama Louis'i Fenerbahçe, Real Madrid, Newcastle United ve Bayern Münih'in istediğini biliyorum" diye konuştu.

BAYERN KENDİNDEN EMİN
Scheringa, Haziran 2010'a kadar sözleşmesi bulunan Van Gaal'i bırakmak istemediklerini de kaydederek, "Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne hem yönetim hem de futbolcularımız Louis Van Gaal ile birlikte katılmak istiyor" ifadesini kullandı. Gelecek sezon için teknik direktör arayışlarını sürdüren Bayern Münih Başkanı Karl Heinz Rummenige ise kendinden emin konuşarak, "Pesimist olmaya hiç gerek yok. B planımız da yok. En kısa sürede Bayern Münih'in başına Louis Van Gaal geçecek" değerlendirmesini yaptı.

ZİCO POLEMİĞİ YAŞAMIŞTI
Zico döneminde Alkmaar'la Fenerbahçe'yi eleyen Louis Van Gaal'in "Zico'nun maç boyunca yaptığı teknik hataları söylersem, Fenerbahçe'nin başından kovulur. Alex ve Tümer'i 90 dakika oyunda tutması işimizi kolaylaştırdı" dediği iddia edilmişti. Ancak Hollandalı teknik adam, daha sonra böyle konuşmadığı yönünde açıklama yapmıştı.