"Beşiktaş şampiyon olur"

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen, Beşiktaş'ın şampiyon olacağını, Sivasspor'un ise ancak üçüncü olabileceğini ileri sürdü.

Perşembe 14.05.2009 00:00
ABONE OL
Ayazağa Lisesi'nde düzenlenen ''Futbol ve Fair-Play'' konulu panele katılan Şen, ligde Beşiktaş'ın birinci olacağını, Mustafa Denizli takımın başına geldiği günden bu yana söylediğini ifade ederek, ''İkincinin Trabzonspor olma ihtimalini daha çok görüyorum. Ben Sivasspor'un şampiyon olmasını istedim, ama üç aydır da Beşiktaş'ın olacağını söylüyordum. En zayıf kadro Sivasspor'un. Hacettepe kolay maç olmayacak. Sivasspor'u üçüncü olarak görüyorum'' dedi.

Ali Şen, Fenerbahçe'nin kendi sahasında Kayserispor'a 4-1 yenildiği maçtan sonra Denizli'yi aradığını ve ''Fenerbahçe'nin başına gel, kupaları kazandır'' dediğini ifade ederek, ''O da 'Hazırım' yanıtını verdi. Ben başkan Aziz Yıldırım'ı aradım, ancak bulamadım. Denizli ise o gün Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşüp, anlaştı. Mustafa Denizli Beşiktaş'a gitti, kupalar Beşiktaş'ın oldu. Bizde olsaydı, kupalar bizim olacaktı'' şeklinde konuştu.

BEN OLSAYDIM ROBERTO CARLOS OLMAZDI

Ali Şen, Roberto Carlos'un ancak iyi bir halkla ilişkiler müdürü olabileceği sözünü tekrarlayarak, ''Ben olsaydım, Roberto Carlos takımda olmazdı'' dedi.

Türk futboluna en iyi yıldızları başkan Aziz Yıldırım'ın getirdiğini anlatan Şen, ''Ortega, Anelka, Anderson, Rapaic, Alex gibi yıldızları getirdi, ancak Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye katkısı yok. Ben olsaydım Roberto Carlos'un takımda olması mümkün değildi'' diye konuştu.

MİLLİ TAKIMIN 2010 ŞANSI KALMADI

Eski başkan Ali Şen, (A) Milli Futbol Takımı'nın, Güney Afrika'da yapılacak Dünya Kupası finallerine katılma şansının kalmadığı iddiasında bulundu.

Milli takımla ilgili soruyu, ''2010 şansımız kalmadığı için değerlendirme yapmıyorum'' diye yanıtlayan Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Güney Afrika'ya gideceğimizi sanmıyorum. O şansı kaybettik. Puan kaybetmememiz gereken maçlarda yenildik. İkinci bile olsak, en iyi ikinciler arasına kalacağımızı düşünmüyorum. Milli takımın Güney Afrika şansı sıfır. Artık 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine bakacağız.''

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Ali Şen, ''Takım tutmada annenizin babanızın zorlamalarına kulak asmayın. Hangi renkleri beğeniyorsanız, o takımı tutun. Ben torunlarıma dahi böyle bir zorlamada bulunmadım. Tuttuğunuz takımı da sonra değiştirmeyin'' dedi.

Ali Şen'in, kupa maçıyla ilgili yaptığı, ''Dün akşamki derbi maç sonrasında, sınıfınızdaki Beşiktaşlılar sevinmiştir, Fenerbahçeliler üzülmüştür, Galatasaraylılar gülmüştür'' şeklindeki değerlendirme öğrencileri güldürdü.

Öte yandan, okul tarafından yapılan ankette, ''En başarılı, futbolu en iyi bilen, en medyatik ve tekrar kulübün başında görülmek istenen başkan'' olarak Ali Şen seçilirken, ''En Çok İzlenen TV Spor Programı'' TRT 1'deki Stadyum, ''En Başarılı Radyo Programı'' da İlaç Radyo'da Cevat Şenkardeşler'in sunduğu ''Taraftarium'' oldu.