Dede'nin intiharı

F.Bahçe’de futbolcularla ilişkisi kötü olan teknik direktör Aragones, dünkü tercihleriyle yenilginin baş sorumlusu oldu. Yönetimdeki son destekçileri Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu’yu da kaybetti

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Lige haftalar önce havlu atan, elinde bir tek Türkiye Kupası hedefi kalan Fenerbahçe'nin son ümidini teknik direktör Aragones elleriyle yok etti. İspanyol hoca, ligde iki kez devirdiği Beşiktaş'a karşı finalde ilginç tercihleriyle adeta intihar etti. Tecrübeli Volkan Demirel'in yerine "Kupada hep onunla oynadık" diyerek Volkan Babacan'a görev veren Aragones'in bu tercihini tribünde öğrenen başkan Aziz Yıldırım'ın çok sinirlenip yönetici arkadaşlarına "Neden kalede Demirel yok?" diye isyan ettiği, Babacan'ın maçın başında yediği hatalı gol sonrası iyice öfkelendiği öğrenildi. Aragones, kale dışında da tuhaf tercihleriyle eleştirildi. Sakatlığı yüzünden idman eksiği olan Alex'i 11'e koyup Semih'i kesen Aragones, doktorların "11 başlayabilir ama 90 dakikayı çıkaramaz" dediği Selçuk'u da 11'e aldı ve Denizli maçında küfür ettiği Deniz'i yedek bıraktı. Formda Yasin'i ise İzmir kafilesine dahi almadı. Dede'nin Selçuk ve Alex'in pilleri tükenmesine rağmen üçüncü değişiklik hakkını kullanmaması da tepki çekti. Zaten topun ağzında olan ve futbolcularıyla olan kötü ilişkileri yüzünden sürekli eleştirilen Dede, son kaleleri Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu'nun da desteğini kaybetti.

ARAGONES KONUŞMADI
Fenerbahçeli taraftarların 4. golden sonra istifaya davet ettiği Aragones, maç sonrası suskundu. Yetkililer tarafından 5 kez çağrıldığı basın toplantısına çıkmayan İspanyol teknik adam, takım otobüsüne gidip lahmacun yemeyi tercih etti. Aragones'in bu tutumu nedeniyle kulübe 3 bin TL ceza gelmesi bekleniyor. Kulübün bu cezanın faturasını da Aragones'e keseceği öğrenildi.

Barış Kupası artık çok zor

F.Bahçe, Aragones'in ülkesi İspanya'da seçkin bir uluslararası turnuva olan Barış Kupası'na katılacaktı. Kupada D Grubu'nda yer alan sarı- lacivertliler, 25 Temmuz'da Lyon, 29 Temmuz'da Porto ile karşılaşacaktı. Ancak Türkiye Kupası kazanılmayınca şampiyonunun 2 milyon Euro ödül alacağı Barış Kupası'na Fenerbahçe'nin katılması zora girdi. Çünkü kupa Avrupa Ligi'nin ön elemeleriyle çakışıyor. Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi ön eleme maçları ligi üçüncü bitirse 20 ve 27 Ağustos'ta; dördüncü bitirirse 30 Temmuz ve 6 Ağustos'ta. Fenerbahçe beşinci olur ya da Beşiktaş ilk ikiye girip Fenerbahçe ligin ilk dördünde olmazsa elemelere 16-23 Temmuz'daki maçlarla başlayacak. Dolayısıyla Fenerbahçe ligde ilk üçe giremezse Barış Kupası'nda oynayamayacak. Fenerbahçeli taraftarlar maç bitmeden stadı büyük ölçüde terk ederken, futbolcular da son düdüğün ardından soyunma odasına gitmek istedi. Görevliler, tören yapılacağı için kapıda oyuncuları engellerken Lugano ile birkaç futbolcu kaçmayı başardı. Fenerbahçeli futbolcular madalya alırken Beşiktaşlılar rakiplerini alkışladı ama bunun karşılığı Beşiktaş'ın töreninde gelmedi.

Babacan'a doping testi
KARŞILAŞMA sonrası Fenerbahçeli 3 futbolcu doping kontrolüne sokuldu. Kaleci Volkan Babacan, Alex ve Selçuk takım ayrıldıktan sonra test için uzun süre beklediler. Özellikle takımın Brezilyalı kaptanı Alex örnek verebilmek için 1 saat bekledi. Bu arada Emre ve Semih çıkışta takım otobüsüne binmedi. Stadı taksiyle terk eden iki futbolcudan İzmirli olan Semih'in izin alarak ailesinin yanına gittiği öğrenildi. F.Bahçe'de kupa finali için yaptırılan tişörtler paketi açılmadan İstanbul'a döndü. Tişörtlerde, susmak ile ilgili bir slogan yazdığı öğrenildi.

BİR SORU-BİRYANIT-MURATÖZBOSTAN
Maçın adamı kim, Beşiktaş'ın kolay kazanmasının nedeni ne?
Maçın adamı Bobo'ydu...Attığıikigüzel gol,yaptığıasistounvanıfazlasıylahakettirdi.. İnönü'destresekapılıpmaçıkaybeden Beşiktaşbuseferrahattı,çünküstresliolan takımbuseferFenerbahçe'ydi.26yılıngetirdiği gerilimvebaskıFenerbahçe'yibozdu, bunabirdeAragones'inseçimlerieklenince Beşiktaşkolaybirşekildemaçıkazandıvekupaya uzandı. Mustafa Denizli'yi bu arada unutmayalım.Haftaboyuncaherortamdatakımını rahatlattı,hiçgermedi.Basıntoplantısında etrafasaçtığıgülücükler;kendinden nekadareminolduğununbirgöstergesiydi. ŞampiyonluğakoşanBeşiktaş,düngeceAtatürk Stadı'ndaadetaprovayaptı.