İzmir'e yakıştı

Türkiye Kupası finali için İzmir’e akın eden Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarlar gün boyu şehirde dostluk içinde eğlendi. Maça doğru, alkolün etkisiyle yaşanan olaylar finali gölgeleyemedi

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası finali için iki takım taraftarları İzmir'e akın ettiler. Gün boyu özellikli Kordon'da Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarların beraber verdikleri pozlar güzel enstantaneler oluşturdu. Akşam saatlerine doğru yaşanan bazı tatsızlıklar ise finale gölge düşürümedi. İstanbul Emniyeti'nin isteğiyle Beşiktaşlı taraftarlar, İzmir'e Çanakkale üzerinden, Fenerbahçeliler ise Bursa güzergahından ulaştılar. Çanakkale'nin Eceabat ilçesinden araba vapurlarına binen Beşiktaşlılar yaptıkları tezahüratlarla renkli görüntüler oluşturdu. Her iki takımın taraftarları, maç saatini İzmir'in simge yerlerinden 1. Kordon'da zaman geçirerek bekledi. Formalarıyla kentte dolaşan Fenerbahçeli taraftarların sayıca daha üstün olduğu dikkat çekerken, maç saati yaklaştıkça alkolün de etkisiyle taraftarlar yer yer aralarında çatıştılar.

ZAMANINDA MÜDAHALE
Kordon'da barlarda eğlenen taraftarların, Gündoğdu meydanı yakınlarında sözlü tartışması bir süre sonra kavgaya dönüştü. Yaklaşık 100 kadar taraftarın bazıları yumruklaşırken, bazıları da ellerindeki bira şişelerini karşı gruba fırlattı. Emniyet güçlerinin zamanında müdahalesi ile çıkan kavga yatıştırılırken, olay yerine takviye çevik kuvvet ekipleri yönlendirildi.

Özgener teşekkür etti
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, gerek atmosferi, gerek mücadelesiyle güzel bir maç oynandığını belirterek, "Stadı dolduran tüm Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli taraftarlara teşekkür ediyorum. Hakikaten son derece güzel bir şekilde takımlarını desteklediler" dedi.

Sambacılar maçı beraber izledi
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcularının eşleri dün İzmir'de oynanan maçı beraber takip ettiler. İstanbul'da da yakın arkadaş olan Alex, Nobre ve Bobo'nun (soldan sağa) eşleri dün statta yan yana oturarak finali seyrettiler. Maç sonrasında Beşiktaşlı futbolcuların eşleri sahaya inerek kutlamalara katıldılar. Nobre'nin eşi, "Nobre'nin oyuna girmesini beklemiyordum. Benim için sürpriz oldu" derken, Bobo'nun eşi de, "O sahada ben de tribünde terledim. Maçın adamı seçenlere katılıyorum, bence de sahanın en iyisiydi" diye konuştu.