Kırgınım

Memo, federasyonun kendisine karşı ilgisizliğini eleştirdi, Tanjevic'in basketbol felsefesinde milli takımda faydalı olamayacağını savundu

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Utah Jazz'ın play-off'un ilk turunda elenmesiyle sezonu kapatan ve Türkiye'ye dönen Mehmet Okur, federasyon, Tanjevic ve milli takım ile ilgili açıklamalar yaptı:
Türkiye'ye geldik ama şu anda babama zaman ayırıyorum ve hiçbir yetkili ile görüşmedim. Ama kırgınım, bu bir gerçek. Hem verimli oynayabileceğim şekilde kullanılmıyorum, hem de her zaman basının ve taraftarın önüne günah keçisi gibi sürülüyorum. Herkes NBA'de ki Memo'yu bekliyor, ama ben NBA'de kullanıldığım gibi kullanılmıyorum. Yani zor bir durum. Ben klasik sırtı dönük oynayan alçak post pivotu gibi kullanılacaksam bunu yapabilecek başka arkadaşlar var.
Tanjeviç ile aramızda kişisel sorun yok. Ben NBA'de oynuyorum diye de onun benim basketbol tarzımı ve özelliklerimi beğenmesi ve kullanması gerekir diye de bir kural yok. Ancak o sistemde başarılı olamıyorum.

'ÇOK ÜZÜLÜYORUM'
Ben "Memo, Milli takımı istemiyor" havasının yaratılmasından rahatsız oluyorum. Türk halkının benden beklediğini veremediğimde çok üzülüyorum, kahroluyorum. Zaten federasyonun da bana sahip çıkma gibi bir tutumu yok.
Milli takıma faydalı olamayacağıma inandığım bir ortamda ve sistemde iki ay kampa girip yine aynı hayal kırıklıklarını yaşamak istemiyorum. Tanjeviç'in basketbol felsefesinde, bana bakış açısında bir değişiklik olacağına da hiç ihtimal vermiyorum. Bu milli takımda oynamayacağım anlamına gelmez, ama verimli olabileceğim bir ortamda oynamak ve katkı yapmak istiyorum.