"Yıldırım'a teklifim hala geçerli"

Perşembe 14.05.2009 00:00
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü'nde yaklaşan seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi başkan adayı Kemal Açıkgöz, mevcut başkan Aziz Yıldırım'a, onursal başkanlık önerisini hatırlattı.

Daha önce yaptığı açıklamada Yıldırım'a başkanlığı bırakıp, onursal başkan olması teklifini ileten Açıkgöz, ''Başkanın kararını vermeden önce çok iyi düşünmesini ve onursal başkanlık teklifimi yeniden değerlendirmesini isterim'' dedi.

Açıkgöz, başkan adayları arasında adı geçen Şadan Kalkavan'ın yanı sıra, mevcut yönetimde asbaşkanlık görevini sürdüren Ali Koç'un eş başkan olarak Fenerbahçe'ye çok faydalı olabileceğini savunarak, bu durumda adaylıktan çekilip, projeleriyle yönetim kurulunda genel sekreter olarak görev alabileceğini bildirdi.

Kemal Açıkgöz şöyle konuştu:

''Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'ndan elenmesi ve ligdeki durumu içler acısıdır. Birkaç şöhretli ancak yaşlı futbolcu transferleriyle taraftarları oyalamak çok zordur. Takımda kondisyon eksikliği, ruh ve heyecan yok. Bunda yönetimin payı çoktur. Yönetimin mutlaka değişmesi şarttır. Fenerbahçe'ye taze kan, futbolu bilen yöneticiler lazım. Sayın Şadan Kalkavan ve Ali Koç eş başkan olarak Fenerbahçe'ye çok faydalı olur. Bu durumda Fenerbahçe başkan adaylığından çekilir, ancak bir yıldır danışmanlarımla hazırladığım projelerimle yönetim kurulunda genel sekreter olarak görev alabilirim.''