Başkanlığa yeniden aday

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, gelecek hafta yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkanlığa yeniden aday olacağı açıklandı.

Cuma 15.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009 12:20
ABONE OL

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gazete, televizyon ve haber ajanslarının spor müdürleriyle bu sabah bir araya geldi. Toplantının başında fotoğraf ve görüntü alma izni verilirken, muhabirlere basın bülteni dağıtıldı.

Basın bülteninin sağ üst köşesine ''10 3'' yazılırken, ''Bundan sonraki 3 yıl boyunca son 10 yıldakinden daha hızlı bir şekilde gelişmeli ve elde ettiğimiz başarıları kalıcı hale getirmeliyiz. Başladığımız işi mutlaka bitireceğiz'' denilerek, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın yeniden başkanlığa aday olacağı bildirildi.

''FUTBOL TAKIMINDA KÖKLÜ BİR REVİZYONA GİRECEĞİZ''

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, gelecek hafta yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkanlığa yeniden aday olacağı açıklandı.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gazete, televizyon ve haber ajanslarının spor müdürleriyle bir araya geldi.

Toplantı sırasında gazetecilere dağıtılan basın bülteninde, Fenerbahçe'nin son 10 yılda gösterdiği yükselişin tesadüf olmadığı vurgulanarak, ''Dünya spor vitrininde kalıcı izler bırakmak için yola çıktık. Sporun her dalında başarılı olmak, sürekli büyüyen sağlıklı bir ekonomi yaratmak ve dünya çapında tesislere sahip olmak için çalıştık. Bu anlayış sayesinde Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalist olduk. Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi ülkenin en büyük şirketlerinden biri haline getirdik. UEFA Kupası finaline ev sahibi olduk'' denildi.

Basın bülteninde, ''Son 10 yıla dönüp baktığımızda hayal ettiklerimizin çok büyük bir bölümünü gerçekleştirdiğimizi görüyoruz'' denilerek, şöyle devam edildi:

''Bütün altyapı hazırlıklarımızın tamamlandığı bir dönüm noktasında, bundan sonraki 3 yıl boyunca son 10 yıldakinden daha hızlı bir şekilde gelişmeli ve elde ettiğimiz başarıları kalıcı hale getirmeliyiz. Şüphesiz daha dinamik, tutkulu ve proaktif bir yönetim modelini benimseyeceğiz. Kaliteli bir sporcu fabrikası, dev bir spor kulübü, ekonomik anlamda daha büyük atılımlar yapabilecek daha güçlü bir oyuncu olacağız.''

''KÖKLÜ BİR REVİZYONA GİRECEĞİZ''

Basın bülteninde, futbol takımında köklü bir revizyon yapılacağı açıklandı. Açıklamada, futbol takımıyla ilgili şu görüşlere yer verildi:

''Bu sene yaşananlar Fenerbahçeli olarak herkesi derinden üzmüştür, bunun farkındayız ve söz veriyoruz: Köklü bir revizyona gireceğiz. Kurumsallık anlayışımız, bugüne kadar sabırlı olmamızı emretti, ama kongre üyelerimizin ve taraftarlarımızın, Fenerbahçe ruhunu geri istediklerini biliyoruz. Gerekeni yapacağız. Savaşan Fenerbahçe ruhunu geri getireceğiz.

10 yılda 7 kez katıldığımız Şampiyonlar Ligi'ne bundan sonra her yıl katılacak bir takım yaratacağız. Avrupa'nın en zengin kulüplerinin temsil edildiği 'Para Ligi'nde 111 milyon avroluk yıllık gelirimizle, 5 büyük Avrupa Ligi takımları dışında yer alan tek takım biziz. Söz veriyorum; bu sene, Şampiyonlar Ligi'nden uzak kaldığımız son sene olacak.

Dünya standartlarında bir stat inşa ettik, Fenerium mağazalar zinciri, taraftar kart ve Fenercell gibi öncü projeleri hayata geçirdik. Bütün bu ilkler, diğer kulüplerimize yol gösterdi. Biz bu cesur adımları atmasaydık, Türkiye'de spor, bugün bulunduğu noktadan çok uzakta olurdu. Başladığımız işi mutlaka bitireceğiz.''

Bu arada, toplantı salonunun girişine yerleştirilen ve ''10 yıl içinde 100 yıl, 10 3'' yazılı büyük panoda, 1997 ile 2008 arasında Fenerbahçe Kulübü'nde üye sayısı, lisanslı sporcu sayısı, bütçe ve gelirlerdeki değişim tablo şeklinde yer aldı.

Öte yandan, Aziz Yıldırım'ın, medya kuruluşlarının spor müdürleri ve temsilcileriyle olan sohbet toplantısı sürüyor.