Gata müjdeleri

Kupa fatihi Beşiktaş'ın yönetimi dün GATA'yı ziyaret etti. Burada düzenlenen panelde şampiyon olacaklarını söyleyen başkan Demirören, Şampiyonlar Ligi için de transfer sözü verdi

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören dün özel bir davet üzerine Gülhane Askeri Tıp Akademesi'ne konuk oldu ve TSK Sağlık ve GATA Komutanı Korgeneral Hasan Memişoğlu'nu makamında ziyaret etti. Demirören'e ziyaretinde Genel Sekreter Kenan Öner, Basketbol Şubesi'nden sorumlu yönetici Şeref Yalçın ve kulübün protokol sorumlusu Murat Çelik eşlik etti. Demirören, Korgeneral Memişoğlu'na Beşiktaş forması hediye ederken, Memişoğlu da Demirören'e plaket takdim etti. Ziyaret sonrası GATA'da düzenlenen "Gülhaneli Kartallar" paneline katılan Demirören ve yöneticiler öğrencilerin sorularını yanıtladı.

'TAKIMA GÜVENİYORUM'
Medyanın alınmadığı GATA'daki özel panelde iddialı açıklamalarda bulunduğu öğrenilen Demirören'in, "Şampiyon olacağımıza inanıyorum. Mustafa Hoca ve futbolcularımıza güveniyorum" dediği bildirildi. Türkiye Kupası'nı kazanmalarının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Demirören'in, "Bu yıl hedefimiz çifte şampiyonluk yaşamak. Geçtiğimiz yıldan bu yana kadronun temelini kurduk. Avrupa'da da başarılı olacak bir kadroya sahibiz. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek. Bunun yolu şampiyon olmaktan geçiyor. Şampiyonlar Ligi için takıma Mustafa Hoca'nın görüşleri doğrultusunda 3-4 tane ciddi takviye yapmayı düşünüyoruz" dediği öğrenildi. 1903'te kurulan Beşiktaş'ın Cumhuriyet tarihinde önemli bir yeri olduğunun da altını çizen Demirören'in, "Bu yapı Beşiktaş'ı daha büyük ve önemli bir kulüp haline getiriyor" dediği öğrenildi.

"DENİZLİ İLE DEVAM EDECEĞİZ"
BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören, GATA'daki panelde öğrencilerden gelen, "Mustafa Denizli ile devam edecek misiniz?" sorusuna taraftarları sevindirecek bir yanıt verdi: "Mustafa Hoca'yla prensipte anlaştık. Ancak yönetim kurulumuzla süreyi ve şartları bir kez daha değerlendireceğiz. Ondan sonra yeni sözleşmeyi imzalayacağız." Siyah-beyazlı ekibin başkanı, Aziz Yıldırım'la yediği yemeğe ilişkin bir başka soruya ise, "Aziz Yıldırım'la medeni bir şekilde yemek yedik. Daha önce Adnan Polat'la da yemekte bir araya gelmiştik. Türkiye'nin böyle şeyleri artık aşması lazım. Kapalı kapılar ardında iş çevirmiyoruz" yanıtını verdi. Öte yandan Demirören'in GATA'ya yaptığı ziyarette siyah-beyazlı minik taraftarlar yöneticilere büyük ilgi gösterdi. Minik kartallar başkandan imza almak için birbirleriyle yarıştılar.

Tello'ya şartlı zam
Tello'ya yönetimden şartlı zam sözü geldi. Siyah-beyazlı takımın en önemli oyuncularından biri olmasına rağmen arkadaşlarının aksine yıllık 900 bin dolar gibi düşük bir ücrete oynayan ve sezon başından beri iki kez zam talebinde bulunan Tello'ya Beşiktaş yönetimi, "Eğer sezon sonunda şampiyon olursak ücretini artıracağız" yanıtını verdi. Takım kaptanı Delgado'nun yıllık 2.1 milyon euro'ya oynaması, Nobre'nin de sözleşmesinin yürürlüğe girmesi halinde kazancının iki katına çıkarılarak 1 milyon 850 bin euro alacak olmasından rahatsız olan Tello, bu durumu yönetime iletmiş ancak istediğini alamamıştı. Son yapılan görüşmede yönetimin, "Sadece maçlarına konsantre ol. Sana şunun sözünü veriyoruz, eğer şampiyon olursak istediğin zammı alacaksındediği öğrenildi.

GÜL'E TEŞEKKÜR Öte
yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Türkiye Kupası'nı kazanmalarının ardından kendisini arayarak kutlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teşekkür etti.

Komşu Bobo için ısrarcı
YUNANİSTAN'IN 2 büyük kulübü Panathinaikos ve Olympiakos, Beşiktaş'ın Breziyalı golcüsü Bobo'yu kadrosuna katmak için birbiriyle yarışıyor. Ocak ayında girişimlerde bulunan Panathinaikos'tan sonra Olympiakos'un da devreye girdiği öğrenildi. Olympiakos'un Bobo için 2.5 milyon euro teklif ettiği ancak siyah-beyazlı kulübün 5 milyon euro istemesi üzerine rakamı 3 milyon euro'ya yükselttikleri kaydedildi.

Sakatlardan iyi haber geldi
Şampiyonluk için ligde kalan 3 maçını da kazanmayı hedefleyen Beşiktaş'ta zorlu Ankaragücü maçı öncesi sakatlardan iyi haber geldi. Kupa finali oynanacağı gün sakatlanan ve sağ diz iç yan bağlarında ağrıları olan kaleci Rüştü Reçber'in tedaviye olumlu yanıt verdiği ve yarın 18 kişilik maç kadrosuna dahil edileceği öğrenildi. Fenerbahçe maçında sakatlanarak kupa töreninin hepsine katılamayan İbrahim Toraman'ın ise tedavisinin tamamlandığı ve Ankaragücü'ne karşı oynanasına herhangi bir engelin olmadığı bildirildi.

DELGADO ANKARA'YA GİTMEDİ
Rüştü'nün mücadeleye yetişememe ihtimalini göz önünde bulunduran Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, üçüncü kaleci Korcan'ı da kadroya aldı. Bu arada Denizli'nin Ankara'ya çağırdığı Delgado'nun tedavisine hala devam edildiği, bu nedenle Başkent'e dün de gitmediği öğrenildi.

Kupa için sürpriz prim
FORTİS Türkiye Kupası'nı kazanarak camiasına büyük sevinç yaşatan Beşiktaşlı futbolculara, yönetimin verdiği 125 bin dolarlık primin üstüne sürpriz bir isimden daha prim jesti geldi. Bir ara adı Beşiktaş başkanlığı için geçen kongre üyesi Mubariz Mansimov futbolculara adam başı 25'er bin dolar prim vereceğini bildirdi. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yayınlanan açıklamada, "Yönetim kurulumuz, Fortis Türkiye Kupası şampiyonluğu için belirlediği prim dışında, takımımıza 25'er bin dolar prim vereceğini açıklayan Beşiktaşlı işadamı ve kongre üyemiz Mubariz Mansimov'a teşekkür etti" denildi.