Küfüre isyan

A Milli Bayan Basketbol Takımımız'ın üç yıldızı Nevriye, Naile ve Yasemin, tribünlerdeki küfüre karşı önlem alınmasını istediler

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009
ABONE OL
Avrupa Şampiyonası'na katılacak A Milli Bayan Basketbol Takımı'nın aday kadrosu Polat Renaissance Otel'de kampa girdi. Milli Takım'da buluşan Fenerbahçeli Nevriye Yılmaz, Galatasaraylı Yasemin Horasan ve Beşiktaşlı Naile İvegün SABAH aracılığıyla tribünlere küfüre son mesajı gönderdiler. G.Saray'da 1, Fenerbahçe'de 4 şampiyonluk yaşayan Nevriye, kendisinin de bu tür çirkin söylemlere mağruz kaldığını hatırlatarak, "Her kim küfür ederse etsin, ben her zaman karşısında oldum ve olmaya devam edeceğim. Başta federasyon, emniyet ve menajerler bu sorunu çözümlemeli" diye konuştu.

BUNLARA DUR DENİLMELİ
Kendilerine edilen küfürlerin bıktırdığını söyleyen Galatasaray'ın kaptanı Yasemin ise, "Yıllardır süren bu ayıba artık birilerinin bunlara engel olması gerek" dedi. Naile İvegün de, "Bu tür olaylar karşısında etkilenmiyorum dersem yalan söylemiş olurum. Maçları izlemeye gelen ailelerimizin yüzüne bakamıyoruz. Bize küfür edenler, acaba sahada bir yakınları olsa neler hissederdi? Küfürü bırakıp, takımlarını desteklesinler" yorumunu yaptı.