Paşa bunu hep yapıyor

İki sezon önce Bank Asya 1.Lig play-off finalinde Altay’ı eleyip Süper Lig’e yükselen Kasımpaşa bu kez yarı finalde İzmir temsilcisini penaltılarla geçip finale adını yazdırdı

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Bank Asya 1. Lig play-off mücadelesinde normal süresi ve uzatma dakikaları 1-1 berabere biten maçta Kasımpaşa, penaltı atışlarının ardından Altay'ı 5-3 yenerek finale yükseldi. Karşılaşmanın 57. dakikasında, Erhan'ın ceza yayı üzerinden sert ve düzgün şutunda, meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-0. 64. dakikada Altay atağında, Yasin'in sağ taraftan ortaladığı topu Askou ters bir vuruşla kendi ağlarına gönderdi: 1-1. Uzatmanın 121. dakikasında Kasımpaşalı Evren'in attığı golü hakem Özgüç Türkalp geçersiz saydı ve uzatma dakikaları 1-1'lik skorla sona erdi. Penaltılarda tüm atışlarda Kasımpaşa başarılı olurken, Altay'ın kaçan iki penaltısı elenmesine neden oldu. Bu sonuçla Kasımpaşa play-off final karşılaşmasında Karşıyaka ile yarın saat 20.30'da Süper Lig'e çıkmak için karşı karşıya gelecek. Mücadaleyi D Spor naklen yayınlayacak.

BİRSORU-BİRYANIT FATİHDOĞAN
Geçen sezon küme düşen Kasımpaşa finalde Karşıyaka karşısında ne yapar?
Karşıyaka-Boluspor, Kasımpaşa-Altay maçlarındagördümkiiçlerindeSüperLig'een yakıntakımKasımpaşa.Futboldatecrübeçok önemlidir. Kasımpaşa futbol kumaşı iyi bir takım.Enazındansahadaduruşlarıizleyene "Bizbuligeçıkarız"havasınıveriyor.Ancak Kasımpaşa'nınSüperLig'eçıkmasıiçindikkat etmesigerekenikiönemlinoktavar.1-Defansta kademeboşluğuveriyorlar.2-Hücum oyuncuları top yokken kayıpları oynuyor. Kasımpaşabunlaradikkatedersevedeplayoff'un enagresiftakımıKarşıyaka'nınbuhırsını karşılayabilirlersefinalinfavorisiolurlar.