Tam bilmece

İspanyol basınına göre yıllık 4 milyon euro’ya Galatasaray ile anlaşan Bernd Schuster haftaya imza için İstanbul’a gelecek. Alman medyası ise Wolfsburg’un Schuster ile anlaştığını yazıyor

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Sezon sonunda Bülent Korkmaz ile yollarını ayıracak olan Galatasaray'da teknik direktör adaylarının ilk sırasında yer alan Bernd Schuster ile ilgili tam karmaşa yaşanıyor. Alman teknik adam için en son takım çalıştırdığı ülke olan İspanya'nın basını "Galatasaray ile anlaştı" derken, kendi ülkesinin gazeteleri ise, "Wolfsburg ile söz kesti" haberleri yapıyor. İspanya'nın ünlü spor gazetesi Marca, bugün çıkan sayısında Alman teknik adamın Galatasaray'ın teklifini kabul ettiğini yazdı. Geçen sezon Real Madrid'i lig şampiyonluğuna taşıyan ancak bu sezon, "Nou Camp'ta Barcelona karşısında kazanma şansımız yok" demeci sebebiyle Real'den gönderilen Schuster için Marca; Almanya, Avusturya ve İsviçre takımlarından teklif almasına rağmen Alman hocanın yıllık 4 milyon euro'ya Galatasaray'ı tercih ettiğini, gelecek hafta imza için İstanbul'a geleceğini iddia etti.

WOLFSBURG: SCHUSTER'LE ANLAŞTIK
Öte yandan Alman basını ise, teknik direktör Felix Magath'ın ayrılması üzerine Wolfsburg'un Schuster ile anlaştığını öne sürdü. Wolfsburg'un listesinde Hollandalı Van Basten ve Laudrup ile Basel'i çalıştıran Christian Gross'un olduğu, ancak ilk teklif götürdükleri Schuster ile büyük ölçüde anlaştıkları iddia edildi. Wolfsburg yönetiminin, Schuster ile bir problem yaşanmayacağını ve önümüzdeki günlerde kendisi ile kontrat imzalayacaklarını dile getirdi.