Ankaragücü-Beşiktaş maçından notlar

Pazar 17.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 17.05.2009 20:08
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de yapılan Ankaragücü-Beşiktaş maçında, siyah-beyazlı 7 futbolcu sarı kart sınırında bulunuyor.

Beşiktaş'ta, 3'er sarı kartları bulunan Cisse, İbrahim Üzülmez, Tello, Zapotocny, Yusuf, Nobre ve Holosko, Ankaragücü karşısında sarı kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecek ve haftaya yapılacak Galatasbaray derbisinde forma giyemeyecek.

Siyah-beyazlılarda, sakatlığı süren Arjantinli futbolcu Matias Emilio Delgado ile sarı kart cezalısı Tomas Sivok, Ankaragücü karşısında forma giyemedi. Ankaragücü'nde ise kırmızı kart cezalısı Bouzid, kadroda yer almadı.

Bu arada esame listesinde Beşiktaş'ta Ekrem kadroda gözükürken, bu futbolcunun yerine Zapotocny ilk 11'de forma giydi.

TRİBÜNLER DOLDU

Ankaragücü-Beşiktaş maçında, iki takım taraftarlarını ayırmak için oluşturulan tampon bölge dışında kalan tribünler, güzel havanın da etkisiyle tamamen doldu.

Ankaragücü taraftarları, kendilerine ayrılan tribünleri tamamen doldururken, karşılaşmanın başlamasından saatler önce takımlarına büyük destek verdiler.

Beşiktaş taraftarları ise kendilerine ayrılan stat kapasitesinin yüzde 5'lik bölümünü doldurarak, takımlarını desteklediler.

PROTOKOL TRİBÜNÜ

Protokol Tribünü'nü de tam dolarken, davetliler yer bulmakta güçlük çekti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker de karşılaşmayı Protokol Tribünü'nden izlerken, iki takım yöneticileri de tam kadro olarak tribünde yer aldı.

BEŞİKTAŞ, 13 MAÇTIR RAKİBİNE KAYBETMİYOR

Beşiktaş, ligde son 13 maçtır rakibiyle yaptığı karşılaşmalarda yenilgi yüzü görmedi.
Siyah-beyazlılar, Ankaragücü'ne en son 2001-2002 sezonunun ikinci yarısında İstanbul'da 2-1'lik skorla yenildi.

İki takım arasındaki son 13 lig maçından 12'sini Beşiktaş kazanırken, 1 maç da berabere sonuçlandı. Beşiktaş ayrıca, iki takım arasındaki yapılan son 9 maçı da kazanmayı başardı.