Prim yaptılar!

Türkiye Kupası kazanan takımına 125'er bin dolar dağıtan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, şampiyonluk için primi açıkladı: Adamı başı 250'şer binden 7.5 milyon dolar

Pazar 17.05.2009
ABONE OL
6 yıllık şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, futbolcularını motive etmek için Türkiye'de daha önce hiç görülmeyen tarihi bir prim açıkladı. İzmir'de ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yenerek Türkiye Kupası'na uzanan oyuncularına verdiği 100'er bin dolarlık primi daha sonra 125 bin dolara yükselten Demirören, kendisine sorulan "Kupaya 125 verildiyse şampiyonluğa ne kadar verilecek?" sorusuna, "Yeter ki şampiyon olsunlar. O zaman 250'şer bin dolar veririz" dediği öğrenildi. Kupada 30 kişiye dağıtılan primin kulübe maliyeti 3 milyon 750 bin doları bulurken, şampiyonluk halinde bu kez kasadan 7 milyon 500 bin dolar para çıkacak.

PARADAN ÖNEMLİ ŞEYLER VAR
Daha önce "Maddi-manevi Beşiktaş'a kazandırdıkları müddetçe futbolcular da kazanır. Şampiyon olsunlar onlara açık çek. Ama paradan daha önemli şeyler var ve benim futbolcularım bunun bilincinde" diyen başkan, ligi zirvede bitirmeleri halinde söylediği rakamı verirse Türkiye'de bir ilke imza atacak.