"Seriyi eşitlemek istiyoruz''

Pazar 17.05.2009 00:00
ABONE OL

Beşiktaş Cola Turka Genel Menajeri Burak Bıyıktay, Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi 2. maçında yarın karşılaşacakları ezeli rakipleri Galatasaray Cafe Crown'u yenerek, seriyi eşitlemek istediklerini söyledi.


Seride dün yapılan ilk maçta rakiplerine 84-74 yenilen siyah-beyazlı takımın genel menajeri Bıyıktay, ''Aslında maçı planladığımız gibi oynuyorduk. Şansız bir sakatlıktan sonra en iyi oyuncularımızdan Chatman oyun dışı kaldı ve Wesson da bir süre oynayamadı. Buna karşı biz yine de karşılaşmayı son periyoda kadar bırakmadık. Ancak maçın sonlarına doğru oyuncularımız yoruldu. Gerekli rotasyonda olmayınca daha diri kalan rakibimiz kazandı'' diye konuştu.

Sarı-kırmızılı takım ile uzun bir seri yapacaklarını anlatan Bıyıktay, ''Yarın yapacağımız maçı kazanarak, seride durumu eşitlemek istiyoruz. Bu maçı kazandığımız takdirde çok ciddi bir avantaj sağlamış oluyoruz. Çünkü daha sonraki maçları salonumuzda yapacağız'' dedi.

Bıyıktay, dünkü karşılaşmada takım arkadaşı Wesson ile çarpışarak oyuna devam edemeyen Chatman'ın kulağında ciddi bir yırtığın oluştuğunu, tedavisine devam edilen bu oyuncunun yarınki karşılaşmada oynayıp, oynamayacağının belli olmadığını açıkladı.