3 büyükler peşinde

Henüz 20 yaşında olmasına rağmen İsviçre 1. Lig ekiplerinden FC Basel forması giymeyi başaran Serkan Şahin'e Türk futbolunun öncü kulüplerinden transfer teklifi geldi.

Pazartesi 18.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 18.05.2009 13:00
ABONE OL
FC Basel defansında bu sezon ortaya koyduğu performans ile takdir toplayan Serkan Şahin milli takım tercihini de İsviçre'den yana değil, Türkiye için kullanma kararı aldı.

Futbolcunun menajeri Yusuf Kara son gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada, "Serkan uzun süredir sabretmenin olumlu sonuçlarını almaya başladı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'tan transfer konusunda resmi teklif aldık. Bu transfer tekliflerinin de etkisi ile Serkan milli takım konusundaki kararını da Türkiye'den yana verdi. Türk futbolu İsviçre kökenli yeni bir yıldıza kavuşacak." diye konuştu.

Üç önemli kulübün transfer teklifini Serdar Şahin ile birlikte değerlendirdiklerini belirten Yusuf Kara, "Futbolcumuzun geleceğiyle ilgili çok önemli bir karar alma aşamasındayız. Kulüplerin ortamı yanında futbolcumuzun eline geçecek paraya da dikkat edeceğiz. Serkan'ın önümüzdeki sezon Türkiye'de futbol oynama ihtimali oldukça yüksek." dedi.

Türkiye Ümit Milli Takım seçmelerine Hami Mandıralı tarafından çağrılan ve Şubat ayı içinde Ukrayna ile oynanan maçta Türkiye forması giyen Serkan Şahin'i aynı zamanda İsviçre de milli yapmak istiyordu.
Serkan'daki yeteneği gören FC Basel antrenörü Christian Gross, şans verilmesi durumunda genç futbolcunun milli takım formasını rahatlıkla taşıyabileceğini İsviçreli yetkililere duyurmuştu.

İsviçre Ümit Milli Takımı yetkilileri Serkan Şahin'in son zamanlardaki maçlarını yerinde takip edip, genç futbolcuya kendi ülke milli takımarında oynaması için teklifte de bulundu.

Sinoplu bir işçi ailesinin oğlu olarak İsviçre'de dünyaya gelen Serkan Şahin, FC Basel defansının sağında görev yapıyor. Serkan aynı zamanda defansa dönük orta sahada da oynayabiliyor.