Kâhin yine bildi

Bütün öngörüleri doğru çıkan Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin, "İstanbul'a 6 puan ve kupa ile döneceğiz" şeklindeki kehaneti de gerçekleşti

Pazartesi 18.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 18.05.2009
ABONE OL
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin kehanetlerinden biri daha tuttu. Daha önce "Ligde 26. haftada çok şey değişmiş olacak" diyerek takımının şampiyonluk potasına gireceğini bilen, ardından "Liderlik için 2-3 hafta daha gerek" diyen ve bunu da tutturan Denizli'nin, Ankara yolculuğu öncesi, "İstanbul'a 6 puan ve kupa ile döneceğiz" iddiası da gerçek oldu. Başkent'te yapacakları 11 günlük kamp öncesi, ligde Ankaraspor ve Ankaragücü maçlarını kazanacaklarını, Türkiye Kupası'nı da F.Bahçe'yi yenerek alacaklarına kaydeden Denizli'nin bütün sözleri tuttu. Tecrübeli hoca, her ne kadar "Ben kâhin değilim" dese de yaptığı kehanetler kendisini yalanlar nitelikte!

'SIRAT KÖPRÜSÜNDE GİBİYİZ'
Maç sonrası ise kendileri için zor bir maç olduğunu belirten Mustafa Denizli, "Zaman daraldı. Bundan sonra futbol adına iyi şeyler beklemek gerçekçi olmaz. Önemli olan konumumuzu korumamız. 12 günlük süreç içine 6 puan ve 7 gol sıkıştırdık" dedi. Kulübede bazen aşırı tepkiler verdiğini kaydeden Denizli, "Aylardır çalışıyoruz. İnsan dengesini bir anda kaybediyor. Hakeme nasıl görmezsin, nasıl vermezsin serzenişinde bulunuyorum. Sırat köprüsünde gidiyorsun. Kontrol dışı bunlar oluyor" dedi.

3 forveti gördü defansı değiştirdi
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli maçın başlamasına dakikalar kala belirlediği ilk 11'de değişikliğe gitti. A.Gücü'nün karşılaşmaya De Nigris, Iglesias ve Mehmet Yılmaz ile 3 forvet başladığını gören kurt hoca, savunmada ilk listeye yazdığı Ekrem Dağ'ı yedeğe çekerek Zapotocny'i sahaya sürdü. Bu karara şaşıran Ekrem, kendini kulübede buldu. Defans hattını İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Zapo ve İbrahim Üzülmez'den kuran Denizli, rakip atakları bu dörtlü ile durdurmaya çalıştı. Bu arada dün sarı kart gören Zapotocny, G.Saray derbisinde cezalı.

SON ANDA KARAR VERDİM
Siyah-beyazlı hoca maç sonrası Zapo-Ekrem değişikliği hakkında şunları söyledi: "A.Gücü'nde ortada Semavi'nin önde Iglesias ve Mehmet'in oynayacağını düşünüyordum. De Nigris sürpriz oldu. A.Gücü'nün kısa olan beklerimiz üzerinden hava toplarına oynayacakları ortadaydı. Takım ısınmaya giderken öğrendim rakibin kadrosunu. Hemen değişiklik yaptım. Oyuncular bundan rahatsız olmaz."


SON ANDA KARAR VERDİM
Denizli maç sonrası Zapotocny- Ekrem değişikliği hakkında şuları söyledi: "A.Gücü'nde ortada Semavi'nin önde Iglesias ve Mehmet'in oynayacağını düşünüyordum. De Nigris önemli bir sürpriz oldu. A.Gücü'nün kısa olan beklerimiz üzerinden hava toplarına oynayacakları ortadaydı. Takım ısınmaya giderken öğrendim rakibin kadrosunu. Hemen değişiklik yaptım. Oyuncular bundan rahatsız olmaz."

Malzeme aracına saldırı
BEŞİKTAŞLI futbolcuların malzemelerini stada getiren araç, A.Gücülü taraftarların saldırısına uğradı. Taraftarların taşlı sopalı saldırdığı araç, emniyet güçlerinin de yardımıyla stada ulaştırıldı. Ayrıca maç öncesi A.Gücü tribünleri karıştı. Birbirlerine giren taraftarlar polisin müdahalesiyle ayrıldı.