Parmağı kopan Terim'e İstanbul'da operasyon!

Milli Takımlar Sorumlusu Bodrum'da teknesinin halatını çözerken kaza geçirdi. Parmağı kopan Fatih Terim özel uçakla İstanbul'a geldi ve Acıbadem Hastanesi'nde ameliyata alındı. 6 saat süren operasyon sonrası parmak yerine dikildi

Pazartesi 18.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 18.05.2009
ABONE OL
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, tatilini geçirdiği Bodrum'un Göltürkbükü Beldesi'nde ciddi bir kaza geçirdi. Terim, teknesinin halatını çözerken parmağını sıkıştırıp yaralandı. Olay şöyle gelişti: Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Göltürkbükü Beldesi'ndeki villasında ailesi ile birlikte tatil yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü dün saat 10.00 sıralarında villasının özel iskelesine bağlı teknesiyle denize açılmak istedi. Halatları çözdüğü sırada tonoz ile halat arasına orta parmağı sıkışan Terim, hemen ilçedeki özel bir hastaneye götürülerek ilk müdahalesi yapıldı. Terim'in parmağının koptuğu ve denizden çıkarıldığı (Bir dalgıç çıkardı) açıklanırken yapılan acil müdahelenin ardından Terim için özel uçak ayarlandı. Terim, 14.00'te BilenAir'e ait uçakla İstanbul'a hareket etti ve 15.00'te Florya Genel Havacılık Terminali'ne indi. Yardımcısı Müfit Erkasap'ın karşıladığı Terim, Sefaköy tarafındaki kapıdan çıkarıldı ve daha önceden yapılan görüşmelerle operasyon hazırlıkları tamamlanmış olan Amerikan Hastanesi'ne götürüldü.

1 HAFTA HASTANEDE
Terim buradaki konsültasyonun ardından Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne geçti. Terim akşam saatlerinde Prof. Dr. Uğur Nalbatoğlu ve ekibi tarafından ameliyata alındı. 6 saat süren operasyon sonrası sağ orta parmağın kopan (2 cm)kısmı yerine dikildi. Prof. Dr Nalbatoğlu, "Bize geldiğinde uzun zaman geçmişti. Ameliyat başarılı geçti. 1 hafta hastanede kalacak" dedi. Federasyon Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Genel Sekreter Metin Kazancıoğlu, Terim'in yardımcıları Müfit Erkasap ve Oğuz Çetin ile yakın arkadaşı Mehmet Ağar hastanede Terim'i yalnız bırakmadı.

17 MAYIS'TA GELEN TALİHSİZ KAZA!
Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Fatih Terim'in yaşadığı şanssızlık karşısında üzgün olduğunu belirterek, "Biraz da ironik bir durum olduğunu düşünüyor. Yıllar öncesi UEFA Kupası'nı kaldırdığı güne denk gelen gün, böyle bir kaza başına geldi. O nedenle ilginç bir tesadüf olduğunu düşünüyor ama neşesi, morali yerinde" dedi. SABAH Spor Servisi olarak Fatih Terim'e geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

PARMAĞININ TUTUP TUTMAYACAĞI BELLİ DEĞİL
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in eşi Fulya Terim, geçirdiği ameliyatın ardından eşinin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirterek '' Kendisi gayet iyi. Eli sarılı, yatıyor, istirahat ediyor. Her şey yolunda. Merak edilecek bir şey yok'' dedi.

Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde, Fatih Terim'in sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Fulya Terim, ''Dün Bodrum'daki deniz kıyısı evimizde bir kayayı denizden çıkarmaya çalışırken halatın arasına parmağı sıkışmış. Parmağının ucu kopmuş. Daha sonra parmağının kopan kısmını denizden çıkarmışlar ve Bodrum'da ilk müdahale yapılmış'' diye konuştu.

Terim, ''Bizi daha sonra buraya yönlendirdiler. Burada da gereken her şey yapılmış. Ama ziyaretçi yasağı var. Şu an istirahat ediyor. Gayet iyi, herkese çok sevgi ve selamları var'' dedi.

Fatih Terim'in gayet iyi olduğunu vurgulayan Fulya Terim, ''Kendisi gayet iyi, eli sarılı, yatıyor, istirahat ediyor. Her şey yolunda. Merak edilecek bir şey yok. Ameliyatla ilgili bilgileri doktoru size zaten verecektir. Biz de şu an beklemedeyiz'' şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin dikilen parmağın eskisi gibi işlevini görüp görmeyeceği sorusuna ise Fulya Terim, ''O kadar detaylı bilmiyorum. Şimdi deneme sürecindeyiz. Tutup tutmayacağını 72 saat sonunda göreceğiz. Tutarsa tutacak, tutmazsa daha sonrasında ne yapılması gerekiyorsa doktorlarımız mutlaka yapacaktır'' dedi.

Olay sırasında Fatih Terim'in yanında olmadığını ve olayı bir arkadaşının vasıtasıyla haber aldığını, bu sabahta buraya geldiğini kaydeden Fulya Terim, Fatih Terim'in bir hafta daha hastanede gözetim altında kalacağını ifade etti.