"Şampiyonluğu fazlasıyla istiyoruz"

Pazartesi 18.05.2009 00:00
ABONE OL
Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener, ligin geri kalan bölümünde hesap yapmanın artık çok zor olduğunu belirterek, 25 yıldır arzu ettikleri ama ulaşamadıkları şampiyonluğu fazlasıyla istediklerini söyledi.

Bursaspor gibi takıma 90+4'te gol atmanın süper bir olay olduğunu belirten Sadri Şener, "Bursa'da oynadığımız ilk maçta ofsayt kararı ile yenilmiştik. Sanki Allah'ın bir adaleti. Kaldı iki haftamız. Eskişehirspor ile önemli bir maç oynayacağız. Rakiplerimizden Beşiktaş'ın Galatasaray ile maçı var. Sonra Galatasaray-Sivasspor maçları var. Bundan sonra ancak temennide bulunabiliriz. Bu şartlarda hesap yapmak çok zor. İnşallah dilediğimiz şekilde ligi bitiririz" dedi.

Ligde haftalar yaklaştıkça heyecan da o oranda yükseliyor diyen Şener, "Yaşadığımız teknik adam değişikliği ardından oynadığımız 3 müsabakayı da kazanmamız rakiplerimizin de puanlar kaybetmesiyle zirvede yeniden iddialı konuma gelmemize yol açtı. 25 yıldır arzu ettiğimiz ama ulaşamadığım şampiyonluğu fazlasıyla istiyoruz. Rakiplerimizin zor maçları var. Bizde güçlü takımlarla oynayacağız. O nedenle son iki haftada da sergilenecek performans tüm takımlar için çok önemli" şeklinde konuştu.

Sezon başında Avrupa kupalarına katılma hedefi koyduklarını belirten Şener, bunu büyük bir ölçüde garantileseler de daha iyisini her zaman istediklerini söyledi. "Oldukça kaliteli bir kadroya sahibiz" diyen Şener, önümüzdeki dönemde yapacakları bir kaç kaliteli takviyeyle takımı daha da güçlendirmeyi planladıklarını belirtti.

Önceliği takımın başarısına verdiklerini ifade eden Şener, "Trabzonspor olarak önceliğimiz takımın sezonu en iyi şekilde istediği yerde tamamlamasıdır. Yönetim kurulu olarak sadece kalan haftalardan galibiyetle ayrılarak sezonu tamamlamak amacındayız. Bu anlamda teknik heyet ve futbolcularımıza güvenimiz tamdır. Taraftarımızın da desteğiyle sezonu en iyi yerde bitireceğimize inanıyorum" dedi.