Beşiktaş'tan hakem değişimine tepki...

Beko Basketbol Ligi'nde play-off çeyrek finalinde Galatasaray Cafe Crown karşısında seride 2-0 geriye düşen Beşiktaş Cola Turka Basketbol Takımı'nın antrenörü Burak Bıyıktay, maç günü yaşanan hakem değişikliğine tepki gösterdi.

Salı 19.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009 13:13
ABONE OL
Maçın daha önce ilan edilen hakemi Erşan Kartal'ın, karşılaşmanın oynanacağı gün değiştirilmesini anlayamadıklarını vurgulayan Bıyıktay, ''Bir kulüp 3 yıl önce bu hakemle sorun yaşadı diye, şimdi böyle şeylerin olması mı gerekiyor? Kulüpler hakem atamalarını idare ederse basketbolun sonu nereye gider'' dedi.

Bu tür olaylarla hakemlerin baskı altına alındığını savunan Burak Bıyıktay, ''Böyle bir şey olamaz. Bundan 'İsteyen istediği hakemi atayabiliyor' anlamı çıkıyor. Sonra da maça çıkıyoruz ve hakemler ev sahibi lehine çok kötü düdükler çalabiliyor. Biz hakemlerin kötü niyetli olduğunu düşünmüyoruz, ama demek ki düşünenler varmış'' şeklinde konuştu.

Bıyıktay, hakem değişiminin ardından, kendilerine federasyon tarafından ''Erşan Kartal hasta'' açıklamasının yapıldığını belirterek, ''Biz Erşan Kartal'ı aradık ve nasıl olduğunu sorduk. Kendisi 'Sağlıklıyım, hiç bir şeyim yok' yanıtını verdi. Neden böyle bir şeye gerek duyuluyor? Geçen sene aynı rakibimiz bizi Akatlar'da, Erşan Kartal'ın yönettiği maçta yenmişlerdi. Bunlar komik ve gereksiz şeyler'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray Cafe Crown ile dün oynadıkları karşılaşmada savunmada iyi oynamalarına rağmen istedikleri hücum oyununu ortaya koyamadıklarını anlatan Burak Bıyıktay, ''Hem çember altında, hem dışardan düşük yüzdeyle hücum ettik. Yüksek sayı potansiyelimizi ortaya koyamadık ve maçtan mağlup ayrıldık. Perşembe günü Akatlar ayağını mutlaka kazanmamız gerek. Bugüne kadar derbi maçlarını dışarda kimse kazanamadı. Biz de bunu sürdürmek istiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.