Bir taşla 2R

Ronaldinho için sponsor arayan Fenerbahçe, Rijkaard tercihiyle hem dünyada yankı uyandırmayı, hem de takımı yıldızlara söz geçirebilecek bir isme emanet etmeyi planlıyor

Çarşamba 20.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 20.05.2009
ABONE OL
Rijkaard'ın İstanbul'a gelip Fenerbahçe'yle görüştüğü iddiası, sarı-lacivertli camiada büyük heyecan yarattı. Hollandalı teknik adamın, aranan isim olduğu görüşünde birleşilirken, yönetimin, Rijkaard'ın yanına bir Türk hoca verip onu yetiştirmeyi planladığı da öğrenildi. Aziz Yıldırım'ın "Her yıl olduğu gibi yine büyük bir isme Fenerbahçe forması giydireceğim" açıklamasının ardından Ronaldinho transferi için zemin yoklandığı haberleri, Rijkaard'ın Fenerbahçe için doğru isim olduğunu ikinci kez kanıtlıyor. Çünkü Ronaldinho, kariyerinin en iyi dönemini Barcelona'da Rijkaard'la birlikte yaşadı. Ayrıca Hollandalı teknik adam, 2006 yılında İspanya Süper Kupası'ndaki Celta Vigo maçı öncesi idmana çıkmadığı için Ronaldinho'yu kadro dışı bırakmış, tüm Avrupa'nın takdirini kazanmıştı.

SEVEREK AYRILDILAR!
Ronaldinho kısa bir süre sonra takıma geri dönerken, Rijkaard'ın ayrılacağı söylentileri üzerine hocası hakkında "Barcelona'ya vereceği çok şey var. Bu nedenle ayrılmasını istemiyorum" açıklamasını yapmıştı. Ronaldinho'yu getirmeyi düşünen Fenerbahçe'nin teknik direktörlük için, ona sözünü geçirebilen Rijkaard'ı istemesi, camiada "Büyük yıldızları büyük hocalar oynatabilir. Rijkaard takımın ağırlığını taşıyacak bir isim" görüşü hakim oldu.