Masada Scolari var

Galatasaray'da çalışmak istediğini menajeri vasıtasıyla eski başkan Süren'e ileten Scolari, Londra'da Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile buluştu

Çarşamba 20.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 20.05.2009
ABONE OL
Yeni sezonda takımı çalıştıracak teknik adam için arayışlarına devam eden Galatasaray'da son gözde Luis Felipe Scolari. Menajeri vasıtasıyla sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı Faruk Süren ile temas kuran Brezilyalı teknik adamın menajeri, Scolari'nin Galatasaray'da çalışmak istediğini iletince Futbol Şubesi Sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ harekete geçti. İki genç yönetici vakit kaybetmeden Brezilyalı hocayla diyalog kurdu ve randevu aldı.

LONDRA'DA BULUŞTULAR
Londra'da buluştukları öğrenilen iki tarafın yaptığı görüşmede Üstünel ve Yalçındağ'ın Galatasaray'ın şartlarını sunduğu ve son olarak Chelsea'de çalışan tecrübeli teknik adama kulübün ekonomik yapısı gereği yıllık en fazla 3 milyon euro verebileceklerini ilettikleri ifade edildi.
Euro 2008'in ardından Portekiz Milli Takımı'ndan ayrılan ve Rus milyarder Abramovich'in takımı Chelsea'nin başına geçen Scolari, 25 maçta 14 galibiyet, 7 beraberlik, 4 yenilgi almıştı. Londra kulübü, zayıf rakibi Hull City karşısında berabere kalınca da, Chelsea Brezilya'ya 2002 Dünya Kupası'nı kazandıran 61 yaşındaki kurt hocayla yollarını ayırmıştı.