Shakhtar’da kaldım

SABAH’a konuşan Lucescu, Türkiye’den yakın dönemde birçok teklif aldığını belirtirken, “Ama başkanlarda sabır yok. Bu yüzden teklifleri reddettim” dedi

Çarşamba 20.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 20.05.2009
ABONE OL
S hakhtar Donetsk'i tarihinde ilk kez UEFA Kupası'nda finale çıkartan teknik direktör Mircea Lucescu, SABAH'a konuştu. Rumen teknik adam, Türkiye'den yakın dönemde çok ilginç teklifler aldığını belirterek, "Doğrusu bazıları beni oldukça şaşırttı. Büyük kulüplerden teklif aldığımı söyleyebilirim. Ama dün (önceki gün) Shakhtar Donestk ile sözleşmemi uzattım" ifadesini kullandı. Türkiye'de kulüp başkanlarının sabırlı olmadığını söyleyen Lucescu, "Türkiye'ye gelmek istemememin nedeni başkanların hemen başarı istemesi. Oysa Shakhtar Donetsk örneğinde olduğu gibi başarı zamanla elde edilecek bir şey. Biz bunu beş yılda başardık. Gördüğünüz gibi şu anda finaldeyiz" dedi.

BEŞİKTAŞ'A ŞAŞIRMADIM

Türkiye Ligi'nde Beşiktaş'ın başarısına şaşırmadığını belirten Lucescu, Sivasspor'un yaptığı çıkışın ise alkışlanması gerektiğini ifade etti. Deneyimli teknik direktör, "Sivasspor son ana kadar şampiyonluğu kovaladı. İstanbul dışındaki tüm takım taraftarlarından da destek aldı. Doğrusu teknik direktörünü alkışlamak lazım. Ama bence Beşiktaş şampiyonluğu kazanır" diye konuştu. Finalle ilgili olarak ise Lucescu, "Burada evimdeymiş gibi hissediyorum. Biliyorum ki, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı ve Galatasaraylısı olmak üzere tüm taraftarlar beni destekleyecekler. Bunu takım oyuncularım da biliyor. Umarım kazanır ve tarihi finalde kupayı İstanbul'da kaldırırız" yorumunu yaptı.