Sharapova Edgbaston Classic'e katılacak

Çarşamba 20.05.2009 00:00
ABONE OL
Sakatlığı nedeniyle 9 aydır kortlardan uzak kalan Rus tenisçi Maria Sharapova, kortlara dönüşünün ardından, raketini ikinci kez İngiltere'nin Birmingham kentindeki Edgbaston Classic'te sallayacak.

Bayanlar dünya klasmanında geçen yıl ilk sırada yer almasına karşın, omzundaki sakatlık nedeniyle Avustralya Açık'ın yanı sıra birçok tenis turnuvasına katılamadığı için 126. sıraya kadar düşen Sharapova, Pazartesi günü Varşova Açık'ta döndüğü kortlardaki mücadelesini, Edgbaston Classic'te sürdürecek.

Sharapova, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çim kortlara dönmekten duyduğu heyecanı dile getirirken, ''Birmingham, benim için gerçekten çok özel bir turnuva, orada hayranlarımdan her zaman büyük destek alırım. Şimdiye dek bu turnuvayı 2 kez kazandım. Ayrıca bu müsabaka, Wimbledon için de iyi bir hazırlık olacak'' dedi.

3 ''Grand Slam'' şampiyonluğu bulunan 22 yaşındaki Rus raket, Polonya'nın başkentinde düzenlenen Varşova Açık Tenis Turnuvası'nın ilk turunda, İtalyan rakibi Tathiana Garbin'i 6-1, 6-7 ve 6-3'lük setlerle 3-0 yenerek, sakatlığının ardından ilk başarısını elde etmişti.

Edgbaston Classic, 8 Haziran'da başlayacak.