Tarihi final

Asya’daki ilk UEFA finali bu gece 21:45’te F.Bahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda. Artık Avrupa Ligi adıyla oynanacak son UEFA Kupası için Werder Bremen ile Shakhtar Donetsk kapışıyor

Çarşamba 20.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 20.05.2009
ABONE OL
Futbolda 38. ve son UEFA Kupası bugün İstanbul'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda sahibini buluyor. Gelecek sezondan itibaren yeni isim ve formatla yoluna 'Avrupa Ligi' olarak devam edecek olan UEFA Kupası'nın son finalinde Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk ile Almanya'nın Werder Bremen takımları saat 21.45'te kupayı müzelerine götürebilmek için kozlarını paylaşacaklar. UEFA Kupası finalini, İspanya Futbol Federasyonu'ndan Luis Medina Cantalejo yönetecek. Yardımcıları ise Jesus Calvo Guadamuro ve Roberto Diaz Perez Del Palomar.

KITA DEĞİŞTİRİYOR
UEFA Kupası tarihi için bir dönüm noktası olacak son final, ilk kez Avrupa Kıtası dışına taşınıyor. Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Asya Kıtası'nda bulunması nedeniyle dev mücadele Avrupa kıtası dışında oynanan ilk UEFA Kupası finali olacak. UEFA Başkanı Michel Platini de final için İstanbul'dan daha heyecan verici bir ortam düşünemediğini belirterek, "Umarım maç kadar İstanbul'un da keyfini çıkarma imkanınız olur. Bu finalin, geçen yıllardaki UEFA Kupası finallerine rakip olabilecek hatıralar bırakmasını umuyorumdedi.