UEFA FİNAL NOTLARI

Çarşamba 20.05.2009
ABONE OL
Özgener: İstanbul mükemmel seçim
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener özel hazırlanan 'İstanbul 2009' kitapçığında finale ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Özgener, "Avrupa ve Asya'yı birleştiren İstanbul'un mevcut haliyle, son UEFA Kupası finali için mükemmel bir seçim olduğuna inanıyorum" dedi.

Taraftarlar ayrı yollardan gelecek
FİNAL için ulaşımda düzenlemeler yapıldı. Werder Bremen taraftarları Kadıköy rıhtımında, Shakhtar Donetsk taraftarları Kalamış Parkı'nda toplanacak. W.Bremen taraftarları Yenikapı iskelesine kadar İETT otobüslerini, sonra İDO Deniz Otobüsleri'ni kullanacak. Shakhtar taraftarları ise Sabiha Gökçen'den Kalamış Parkı'na gelecek.

PTT'den final için özel tarih damgası
PTT Genel Müdürlüğü, UEFA Kupası final karşılaşması dolayısıyla özel tarih damgası kullandıracak. Yapılan açıklamada, "2009 UEFA Kupası Final Karşılaşması, 20.05.2009 İstanbul" ibareli özel tarih damgası kullandırılacağı kaydedildi. Damga taleplerinin Kadıköy PTT Merkezi Müdürlüğü adresinde yerine getirileceği bildirildi.

Şiddetli rüzgar basını etkiledi
WERDERBremen Teknik Direktörü Thomas Schaaf'ın basın toplantısı öncesi rüzgarın şiddeti daha da arttı. Kadıköy'deki basın çadırı rüzgardan etkilenirken, UEFA yetkilileri basından, rüzgar nedeniyle sallanan spot ışıklarının altına oturmamalarını istedi. Gazeteciler görevlerini yapmakta oldukça zorlandılar.