Enkaz kalkacak

Kalkavan'ın listesinden yöneticiliğe yeniden aday olan Kutlualp iddialı: Yönetim eş, dost, akrabadan oluşmayacak. Transferlerden sonra ortaya gizli belge saçılmayacak

Perşembe 21.05.2009
ABONE OL
Eski asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, Aziz Yıldırım'ın belki de muhalefetinden en çekindiği isimlerin başında geliyor. Ve Kutlualp, çoğunluğun da beklediği hamleyle adaylığını açıklayan Kalkavan'ın listesinde yer aldı. Kutlualp'le camianın son durumunu konuştuk. İşte sözleri:
Yıldırım'ın kongreye bir hafta kala demeç vermesine ancak 'Günaydın' derim. Pabucun pahalı olduğunu anlayınca vaatlerde bulunmaya başladı ve 3 yıl Türkiye şampiyonluğu sözü verdi. F.Bahçe'ye başkan adayı olan birinin şampiyonluk sözü ancak camiamızın büyüklüğünü kavrayamamış olmasını ve F.Bahçe'yi küçülttüğünü gösterir. Başkanlığa aday olacak kişinin Avrupa şampiyonluğu sözü vermesi gerekir, Kalkavan'ın yaptığı gibi. lBüyük tahribat var. Doğru ve hızlı karar alınırsa enkaz kaldırılabilir ve F.Bahçe, potansiyelini harekete geçirerek kötü durumdan çıkılabilir. lMali tabloların yeterince şeffaf olduğuna kimse inanmıyor. Bilançoları dengelemek adına bugüne kadar 40 milyon dolara mal olduğunu söylediği stadın bugün göz boyamak için 80 milyon dolar olduğunu telaffuz etmeye başlamıştır. Bu bilinçli bir 'yanıltma' teşebbüsüdür.
F.Bahçe'nin düştüğü bu durumun felakete gitmesinin önlenmesi için inisyatif kullanmak gerekiyordu. Bu yüzden inandığım Şadan Kalkavan'la beraber bu yola başkoydum.
Bugüne kadar taraftardım. Bir dönem yöneticilik yaptım. Seçimi kazanırsak eski hizmetlerimi daha ileri götüreceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Kaybedersek pozitif eleştirilerimi getireceğimden emin olun. lBiz seçilirsek, bu yönetimin zihniyetini temsil eden Aragones gider. Şeffaf transfer yapılacak. Sonradan gizlenmiş belge-bilgi ortaya çıkmayacak. Yıldız transferlerinde geldikten sonra sönecek yıldız alınmayacak, aksine Anelka'da olduğu gibi parlamaya devam edecek. Genç yeteneklerin yıldızlaşma potansiyelleri olması en önemli kriter olacak. Tesisleşme hiçbir sportif başarısızlığım 'alternatifi' olarak gösterilmeyecek. Ve hiçbir yönetici kulübümüzle ticari ilişkiye girmeyecek, F.Bahçe'nin adını kullanarak ihale ve benzeri teşebbüslerde bulunmayacaktır. Bu bizim en önemli tahahhütlerimizden biridir. Yönetimimizde de akraba, kardeş, damat ve iş ortakları olmayacaktır.

Herkes memnunsa Yıldırım devam etsin
- F.Bahçe şeffaf olarak her menajerle çalışabilir. Yeter ki siz işinizi doğru yaptığınıza emin olun. Sonradan sağda solda 'belge patlamasın'. Futbol takımı iyi yönetildiği takdirde oyuncuların milliyeti önemli değildir.
- Fenerbahçeliler içine düştüğümüz bu durumdan memnunlarsa Aziz Yıldırım devam etmeli...