Karaborsacılar kavga etti

Perşembe 21.05.2009 00:00
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasında 24 Mayıs Pazar günü yapılacak sezonun son derbi maçında evsahibi Beşiktaşlı taraftarlara ait biletler satışa çıkarıldı.

Maç biletleri, 90 ile 750 TL arasında değişen fiyatlarla bu sabah Biletix gişelerinden satışa sunuldu.
Bilet fiyatlarının yüksekliği nedeniyle diğer derbilere oranla taraftar ilgisinin az olduğu dikkati çekti.

KARABORSACILAR KAVGA ETTİ

Merter'deki Biletix gişesi önünde toplanan karaborsacılar, sıradaki taraftarları önemsemeyerek biletleri almaya başlarken, bir süre sonra iki grup karaborsacı arasında kavga yaşandı.

Yaşanan kavga sonucunda karaborsacılardan bazılarının yaralandığı gözlenirken, burada bulunan 2 polis, kavgacıları ayırmaya çalıştı. Polisler olayları önlemekte zorlanınca, biber gazı kullanıp, takviye güç istediler. Bunun üzerine bir ekip otosu polis daha bilet satış noktasına geldi.

Bu arada, derbi biletlerinin satışa sunulmasıyla birlikte Biletix'in internet sitesi aşırı talep yoğunluğu nedeniyle kilitlendi.

BİLET FİYATLARI

BJK İnönü Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak ve diğer sonuçlarla bağlantılı olarak Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etme olasılığının bulunduğu derbi maç için belirlenen bilet fiyatları şöyle:

VIP Üst B-E: 750 TL
VIP Üst A-F: 500 TL
VIP Alt A-F: 425 TL
VIP Alt B-E: 450 TL
VIP Alt C-D: 500 TL
Numaralı Orta: 425 TL
Numaralı Kenar: 375 TL
Kapalı Üst: 300 TL
Kapalı Alt: 250 TL
Yeni ve Eski Açık: 90 TL
Öte yandan, derbide konuk Galatasaraylı taraftarlara eski açık tribünde ayrılan 1607 biletin satışı ise daha sonra yapılacak.