TFF'de deprem

Futbol Federasyonu dün iki istifa ile sarsıldı. TFF Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu ile Hukuk Kurulu Başkanvekili Emre Koçak görevlerinden istifa ettiler

Cuma 22.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 22.05.2009
ABONE OL
Pazar günü deplasmanda Eskişehir ile karşılaşacak Trabzonspor'da hücum hattında büyük sıkıntı var. Cezalı Gökhan Ünal, Serkan Balcı ve milli takıma giden Barış Memiş'in forma giyemeyeceği zorlu maça sakat Yattara ile Colman'ın yetişip yetişmeyecekleri de belirsiz. Öte yandan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin Bahar Şenlikleri'ne katılan Trabzonsporlu futbolcular Rafet El Roman'ın konserini dinlediler. Yattara kolbastı şov ile alkış toplarken, Ahmet Özen, "Sakat halin bu ise Eskişenir maçında oynarsın" diye Gineli'ye takıldı.

VEDA MESAJI DA DİKKAT ÇEKTİ
Protokol krizinin ardından yaşanan gelişmelerin istifaya götürdüğü Kazancıoğlu, önceki gün UEFA Kupası finalinin oynanması sonrası dün istifasını TFF yönetimine sundu. Kazancıoğlu'nun TFF persoleneline gönderdiği veda yazısında, "Sizlerle tek tek vedalaşarak ve elinizi sıkarak ayrılmak isterdim ama maalesef olamadı" satırları da dikkat çekti.

ARSA PROTOKOLÜ İMZALANDI
Futbol Federasyonu'na, eski başkanı merhum Hasan Doğan'ın ailesinin bağışladığı arsa için protokol imzalandı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Eyüp'te, Doğan ailesi ve işadamı Cihan Kamer'in hissedarı olduğu arsanın bağış olarak alındığı belirtilerek, "Futbol Federasyonu, yapılan protokol kapsamında, arsaya 5 yıl içinde spor veya spor eğitimi tesisi yapacak. Tesislerin bu sürede yapılmaması halinde arsa, aynı amaçla kullanılmak şartıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na ya da Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'na bağışlanacak" denildi.