"Yaptıklarımız..."

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Ankara'da 13 ayda 10 milyon dolara malolan İncek Tesisleri'nin açılışında, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi

Cuma 22.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 22.05.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü'nün Ankara İncek'te yer alan tesisleri dün akşam törenle hizmete girdi. Açılışa Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, emekli orgeneral Tuncer Kılınç, Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu ile davetliler katıldı. Başkan Aziz Yıldırım törende yaptığı konuşmada kongreye büyük katılım beklediğini belirterek, "Kongreyle geldik, kongreyle gideriz. 11 yıl hizmet ettim, 3 yıl daha istiyorum. Bunu da 200 milyon dolarlık yatırım yapmak için istiyoruz. Ataşehir'deki arazinin üzerine kompleks yapacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" diye konuştu. Yıldırım açılışını yaptıkları İncek tesislerini 10 milyon dolara tamamladıklarını da belirtti. Törene katılan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç kendisini karşılayan başkan Yıldırım'a, "Tarafsız mahkeme başkanını, taraflı hale getirdiniz" diyerek gülüşmelere neden oldu.

FORMA HEDİYE ETTİ

Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tesisleri gezdiren Yıldırım, iki başkanla birlikte Fenerium mağazasına girerek beğendikleri formaları hediye etti. Geçen yıl 13 Nisan'da temeli atılan 32 dönüm arazi üzerinde 5 bin 600 metrekare alana kurulan tesiste, toplam 32 oda bulunuyor. Tesiste ayrıca, fitness salonu, Türk hamamı, restoran, yüzme havuzu, basketbol sahası gibi sosyal ve sportif etkinliklerin yapılabileceği bölümler de yer alıyor.