Kongrenin nabzını tutuyor

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
Bugün başlayacak kongrede ibra krizi
Fenerbahçe'de bugün başlayacak Olağan Genel Kurul'un ilk gününde 2008 yılı bütçesi incelenecek, 2009 bütçesi oylamaya sunulacak. Yönetimi ibra etmeme kararı alan Birleşik F.Bahçeliler Vakfı'nın başkanı Aziz Yılmaz, kulübün 80 milyon euro'yu aşkın dış borcu olduğunu söyleyip, "Tüzük bütçenin yüzde 10'unun üzerinde borçlanma yetkisi tanımaz" dedi.

Aziz Yıldırım'da yeni isimler Kalkavan'da eski yöneticiler
Başkan Yıldırım'ın listesine alacağı yeni isimler de netleşti. Başkanın listesine girmesi muhtemel isimler arasında Cihan Kamer, Abdullah Kiğılı, Yasemin Merçil ve Ayhan Önalan bulunuyor. İlhan Ekşioğlu ise ikna edilemedi. Şadan Kalkavan'ın listesinde ise eski yöneticiler Selim Soydan ve Hakan Bilal Kutlualp ile Mehmet Nazif Günal, Mehmet Cengiz, Mehmet Torun, Tanıl Küçük ve Aram Markaroğlu var.

Metin Şen, hem başkanı, hem Kalkavan'ı reddetti
Fenerbahçe'nin en büyük taraftar sitesi antu.com'un kurucusu ve Fenerbahçe taraftarları arasında büyük ağırlığı bulunan Metin Şen, iki başkan adayının da teklifini reddetti. Eski başkan Ali Şen'in de oğlu olan Metin Şen, hem başkan Yıldırım'ın hem de rakibi Şadan Kalkavan'ın kendisini listelerine almak için yaptığı teklifleri teşekkür edip geri çevirdi.

Mahmut Uslu listede, Ali Yıldırım dinlenecek
Yıldırım'ın şimdiki yönetimden 6 isimle yollarını ayıracağı öğrenildi. Yıldırım'ın yeni dönemde Vedat Olcay, Tuncay Uzun, Semih Özsoy, Neşet Yalçın ve Serhat Çeçen'e görev vermeyeceği bildirildi. Yıldırım'ın vazgeçilmezleri arasında yer alan ve uzun süredir listede yer almayacağı konuşulan Mahmut Uslu ise yine Yıldırım'ın listesinde. Bir süre önce kalp krizi geçiren Ali Yıldırım ise dinlenecek.