Talu'ya kredi için yardımcı olacağız

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Mehmet Helvacı, stat inşaatında nakit problemi yaşayan Eren Talu'ya yardımcı olacaklarını belirtti

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, perşembe akşamı Galatasaray Cemiyeti'nde, dernek üyelerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mehmet Helvacı, son dönemde çok tartışılan ve son Divan Kurulu toplantısında da gündem maddelerinden olan toplu üye kaydı konusunda var olan tüzüğü eleştirerek, "Bugün tüzüğümüz yeni kanunun gerisinde kaldı. Tüzük tadilatı yapılması şart" ifadesini kullandı.

TALU BÜYÜK RİSK ALDI
Galatasaray Adası hakkındaki eleştirilere, "Adanın kira sözleşmesini dövizden TL'ye çevirdik; kiraya da % 3 zam yaptık. Üyelerimize adada saat 17:00'ye kadar % 10 indirim vardı; biz tüm gün % 30 indirim sağladık" yanıtını veren Mehmet Helvacı, Seyrantepe' de inşaatı devam eden ve nakit akışındaki sıkıntı nedeniyle zaman zaman duraksamalar yaşanan Türk Telekom Arena için de şu bilgileri verdi: "Sayın Eren Talu, çok önemli bir işe soyundu. Büyük bir risk aldı. Çok iyi bir G.Saraylı olduğundan, bunu G.Saray için yaptı. G.Saray camiası olarak ona gerektiğinde yardım elini uzatmalıyız. Halkbank'tan almaya çalıştığı kredi konusunda sıkıntı yaşıyor. Çünkü TOKİ garantör olmuyor. Bu durumda gerekirse G.Saray yönetimi olarak biz kendisine çözüm için yardımcı olacağımızı iletttik."