Yeni hoca Yıldırım!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 1.5 yıldır kendisini futboldan uzak tuttuğunu belirterek "İşi teknik heyet ve yöneticilere bıraktım. Ama artık soyunma odasındayım" diye konuştu

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'de 3 yıl daha başkanlık için aday olan Aziz Yıldırım Lig TV ve NTV'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın sözleri:
* Sözleşme yenilediğim oyuncularla yeniden görüşeceğim. Camiaya 3 yıl şampiyonluk sözü verdim. Yola elini taşın altına sokanlarla devam edeceğim.
* 1.5 yıldır futboldan uzak durdum. İşi teknik heyete bıraktım. Ama bundan sonra herkes bilsin ki soyunma odasındayım.
* Benim yaptıklarımı onlar hayal edemez. 10 yılda Fenerbahçe'nin nereye geldiğini hatırlayalım. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının ne yaptığını görmemiz lazım
* Önümüzdeki 3 yılda Ataşehir'deki kapalı salon, Düzce'deki kamp tesisleri ve Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapacağımız otel bitecek. Bunun için zaman istiyorum
* Kazanamazsam, niye kızayım? Maçlara gelirim, tesislere yardımcı olurum. Ben Fenerbahçeli'yim, ben Aziz Yıldırım'ım. Başkalarına benzemem.
* Kardeşimin yönetime girip girmemesi önemli değil. Geçmişte tanımadığım insanları yönetime alarak hata yaptım. Yeni yönetimde 3-4 kişi değişecek.
* Futboldan kim anlıyor? Ben Düzce'de amatör oynadım. Hiç değilse hoca gördüm. Uzun yıllar maç seyredenler kadar futboldan ben de anlarım.
* Seçimden sonra Luis Aragones'le konuşacağız. Özeleştiri yapıp bir karar vereceğiz. Şu ana kadar hiçbir hocayla görüşmedim.
* Ronaldinho ve Scolari konusunda girişimimiz olmadı. Bilica'yı almadık. Kongreden sonra, yine gelirsek konuşuruz.
* Brezilyalı oyuncular, Maldonado için "Brezilya'nın en iyi orta sahası" diyorlardı. Onu Zico aldırdı. Josico'yu da Aragones getirtti ama ikisi de başarılı olamadı.
* Güiza bende hayal kırıklığı yaratmadı. Bazı şeyler var ama bunu burada anlatamam. Özel sohbette anlatırım ancak. Oyuncular ilk geldiğinde zorluk yaşıyorlar.
* Milan, R.Madrid başkanlarının soyunma odasına girdiğini ben bizzat gördüm. İnsanlara sorumluluk yüklüyorsunuz sonra da "Hiçbir şeye karışma" diyorsunuz.
* Zico ile hem kardeşi vardı hem de parasal konuda anlaşamadık. Zico'yu ben getirdim. Gidişini soruyorsunuz, ama gelişini sormuyorsunuz.
* Figer ile görüşmüyorum. 3 tane oyuncuyla ilgili Figer. Edu onun mu? Hayır. İtalya üzerinden aldık Edu'yu. Sonuçta Figer % 25 ortakmış. Onu da sonradan öğrendik.
* Ümit Özat'ın 500 bin dolara Ali Yıldırım'dan aldığı villayı 800 bin dolara satmasına açıkçası çok üzüldüm.
* Ben 30 milyondan fazla cebimden para verdim ama bir gün söylemedim. Benim dışımda arkadaşlarım da cebinden verdi, geri almayacağım. Stat projesini Nihat Özbağ yaptı, bütün parasını kendisi ödedi. Herkes stada makinesini gönderdi, çalıştı. Neyin hesabını soracaklar?