Fener sandıkta

F.Bahçe Olağan Genel Kurulu'nun ilk gününde 2008 bütçe raporu ve 2009 bütçe tasarısı kabul edildi. Yıldırım-Kalkavan yarışının galibi ise bugün kongre üyelerinin oylarıyla belli olacak

Pazar 24.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 24.05.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurulu'nun ilk gününde görüşülen 2008 bütçesi denetleme raporu ve 310 milyon TL'lik 2009 bütçe tasarısı kabul edildi. Yönetime borçlanma ve şirket ve GYO kurma yetkisi de verilirken, denetleme raporunu okuyan Başkanvekili Nihat Özdemir, üyelerden gelen eleştirilere de yanıt verdi. Bir üyenin 128 milyon TL'lik banka borcu açıklanması üzerine "Bankalar olmasa takım sahaya çıkamayacakmış" şeklindeki çıkışı üzerine Nihat Özdemir "Unutmamamız gerekir ki, Türkiyemiz'de bankalar ancak itibarı sağlam müşterilere kredi vermektedirler. Eğer biz kredi bulabilmişsek, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mevcut bilançolarının sağlam olmasından dolayıdır" yanıtını verdi. '

HER KURUŞA ÖNEM VERİYORUZ'
Şükrü Saracoğlu'ndan reklam ve sponsorluklar hariç yıllık 54 milyon dolar gelir elde ettiklerini hatırlatan Özdemir, "90 milyon dolar civarında bir borcumuz var. Hiçbir şey yapmazsak, iki yılda stat gelirleriyle borcumuzu öderiz. Bundan müsterih olunuz. Sayın başkan Fenerbahçe'nin her kuruşuna önem vermektedir. Her kuruşu harcayıncaya kadar bin defa düşünmekteyiz" dedi. Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Fenerbahçe'nin tapulu malı olması için büyük uğraş verdiklerini de ifade eden Nihat Özdemir, "Bunun için Meclis'te yasa değişikliği gerekiyor. Bu değişiklik sonunda stadın tapusunu alacağımıza inancımız tamdır" diye konuştu.

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!
F enerbahçe başkanlığına yeniden aday olan Aziz Yıldırım, kongrenin ilk gününde üyelere seslendi. Fenerbahçeli olmanın ayrıcalık olduğunu belirten Yıldırım "Ama onu yaşamak da ayrıcalıktır. Herkes 24 saatini veremez ama bizler 24 saatini verenlerdeniz" dedi. Eleştirileri kabul ettiğini belirten Yıldırım "Her şeyi söyleyin ama ben ve arkadaşlarım için kimse 'hırsız' diyemez" diye konuştu. Yıldırım konuşmasını Mevlana'dan şiir okuyarak tamamladı. İşte Yıldırım'ın şiiri: "Düne ait ne varsa söylenmiş / Bıraktım hepsini orada / Çünkü şimdi yeni şeyler söylemek lazım / Her gün yeni bir yere / Konmak ne güzel / Bulanmadan donmadan / Akmak ne hoş / Dünle beraber gitti cancağızım / Ne kadar söz varsa / Düne ait / Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

Avrupa'da kupa kaldıran F.Bahçe
Başkan adayı Şadan Kalkavan Avrupa'da kupa kaldıran Fenerbahçe vaat etti. Kalkavan, üyelere seslenerek "Sizlerin kötü gidişata 'dur' diyeceğinizi düşündüğüm için aday oldum" dedi. Son 11 yılda Fenerbahçe'nin 4 şampiyonlukla yetindiğini ve Avrupa'da da olmadığını ifade eden Kalkavan, şöyle devam etti: "Çok aşağıladığımız, hatta 'Teneke kupa' diye dillendirdiğimiz Türkiye Kupası'nı dahi 26 yıldır kaldıramadık. Fenerbahçe'de bir kan değişimine ihtiyaç vardır. Aranan kan ben ve arkadaşlarımdır." "Sportif başarısızlık, ağırlaşan mali durum ve büyük Fenerbahçe ailesinin bölünmüşlüğü beni ve ekibimi harekete geçirdi" diyen Kalkavan, 3 temel hedefini sportif başarı, mali durumun iyileştirilmesi ve aileyi birleştirme olarak açıkladı.

LİSTELERDE SON DURUM
Kiğılı ve Ekşioğlu sürprizi
AZİZ Yıldırım son ana kadar listesini netleştiremedi ve yönetim kurulu adaylarını bugün açıklamaya karar verdi. Eski yönetimden Tahir Perek, Neşet Yalçın ve Ali Yıldırım'ın ayrılması kesin gibi... Yıldırım'ın, Abdullah Kiğılı ve İlhan Ekşioğlu'nu son anda ikna ettiği öğrenildi. Yasemin Merçil'in de liste için adı geçiyor.

3 isim dışında liste hazır
ŞADAN Kalkavan'ın listesinde yer alacak 11 kişi belli oldu. Diğer 3 isim ise bugün açıklanacak. Kalkavan'ın listesindeki isimler şöyle: Tanıl Küçük, Selim Soydan, Hakan Bilal Kutlualp, Mehmet Cengiz, Mehmet Torun, Mehmet Nazif Günal, Recai Hakan Şen, Ali Özcan, Bayram Aslan, Yavuz Kayral, Erol Yücel.