Kanoute G.Saray'da

Galatasaray, sezon bitmeden ilk büyük transfer bombasını patlattı: Frederic Oumar Kanoute!

Pazar 24.05.2009 00:00
ABONE OL
Sarı-kırmızılı yönetim, Sevilla'nın Malili süper golcüsü ile prensip anlaşmasına vardı. Galatasaray'ın bu transfer için ocak ayından bu yana Sevilla ve ünlü forvet ile görüştüğü ortaya çıktı.

Ocak ayından beri Sevilla ile temasta olan sarı kırmızılılar, oyuncu ve kulübü Sevilla ile el sıkıştı. Kolları erken sıvadı .

Galatasaray büyük oynuyor. Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için erkenden kolları sıvayan sarı-kırmızılılar, Leo Franco ile Mustafa Sarp'ın ardından bir büyük transfere daha imza attı ve Sevilla'nın dünyaca ünlü golcüsü Frederic Kanoute ile prensipte anlaştı. Tarafların ocak ayından bu yana belli aralıklarla görüştükleri belirlendi.

Sonunda ikna ettiler

Uzun pazarlıkların ardından, teknik direktör Jimenez ile ters düşen Malili golcünün Galatasaray'a "Evet" demesiyle transfer resmiyet kazanırken, resmi imzaların sezon sonunda atılacağı bildirildi. Detaylar henüz tam olarak netleşmese de Galatasaray'ın Sevilla'ya Mehmet Topal ve para vereceği de gelen bilgiler arasında.

Cami satın aldı

11 yıl önce Müslümanlığı seçen Kanoute, İspanya'da hayırseverliğiyle tanınıyor. Geçtiğimiz yıllarda Sevilla'da bir camiyi satın alarak yıkılmaktan kurtaran golcü futbolcu, Galatasaray'ı büyük hedefleri ve Müslüman bir ülkede oynamak istemesi nedeniyle tercih ettiği belirtiliyor.