5053 oyla 10+3

"10+3" sloganıyla 9'uncu kez başkanlığa talip olan Aziz Yıldırım, kongrede 6 bin 335 oyun 5 bin 53'ünü alarak büyük farkla 3 yıl daha başkan seçildi

Pazartesi 25.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
Oyların yüzde 80'e yakınını alan Aziz Yıldırım, eski yönetim kurulundan 4 isimle yollarını ayırdı. Bir önceki yönetimden Tahir Perek, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun ve Ercan Karasu'yla yollar ayrıldı. Abdullah Kiğılı, Cihan Kamer, İlhan Ekşioğlu, Hüseyin Ersan Topbaş, Yasemin Merçil ve Emin Gürhan İskender yeni yönetime dahil oldu. Abdullah Kiğılı, 9 yıl sonra Yıldırım yönetimine yeniden girerken, son yönetimden istifa ederek ayrılan İlhan Ekşioğlu da yönetime giren bir diğer isim.

LİSTEDE 6 YENİ İSİM VAR
Kadir Topbaş'ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş, Yasemin Merçil ve Emin Gürhan İskender yedek listede yerini alırken, Atasay Kuyumculuk'un sahibi Cihan Kamer asil listede bulundu. Yıldırım, başkan seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada seçimin kaybedeninin olmadığını belirterek "Böyle medeni bir kongreyle bir kez daha öncü olduk. Durmak, dinlenmek yok. Şimdi izin verin, hak ettiğimiz büyük başarıları size sunabilmemiz için derhal çalışmaya başlayalım" sözlerini sarf etti.

CİHAN KAMER İDDİALICİHAN
FENERBAHÇE'NİN yeni yöneticisi Cihan Kamer, gece gündüz çalışıp camianın beklentilerini karşılamaya çalışacaklarını söyledi. Fenerbahçe'nin vizyonunun hep büyük olduğunu belirten Kamer, "Kulübün büyüklüğü de buradan geliyor. Birden fazla aday olmasında fayda var. Çünkü bu kazanan adayı hep dinamik tutar" dedi.

TOPBAŞLAR KONGREDETOPBAŞLAR
FENERBAHÇE yönetim kuruluna yedek listeden giren Hüseyin Ersan Topbaş, babası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte oy kullandı. Oğul Topbaş, "Bana bu teklif gelince onur duydum. Aile içinde oturup konuştuk. Babam da iyi karşıladı. Teklife 2 saat içinde olumlu yanıt verdim" diye konuştu.

YILDIRIM REKOR KIRDI
AZİZ Yıldırım, 6 bin 401 üyenin katıldığı kongrede oy rekoru kırdı. Yıldırım, 6335 oyun 5 bin 53'ünü aldı. Bu, Yıldırım'ın Fenerbahçe kongrelerinde aldığı en yüksek oy olarak tarihe geçti. Yıldırım, 2004'te 3 bin 555, 2006'da 3 bin 676 oy almıştı. Yıldırım ondan önceki kongrelerde 3 bin barajını aşamamıştı

AZİZ YILDIRIM 1952 Diyarbakır Ergani doğumlu. NATO Müteahhidi. 15 Şubat 1998 tarihinden bu yana Fenerbahçe başkanı.
NİHAT ÖZDEMİR 1950 Diyarbakır doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Makina Yüksek Mühendisi. Lİ- MAK Holding'in sahibi, inşaatçı.
ALİ KOÇ 1967 İstanbul doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı.
VEDAT OLCAY 1940 Nusaybin doğumlu. Evli, 1 çocuk babası. Üniversite mezunu. İngilizce biliyor. İşadamı. Görevi Genel Sekreter.
ABDULLAH KİĞILI 1943 Malatya doğumlu. Kiğılı mağazalarının sahibi. Güreş, kayak ve futbol federasyonlarında yöneticiydi.
NİHAT ÖZBAĞI 1950 Elazığ doğumlu. Evli, 1 çocuk babası. Güzel Sanatlar Akademisi Mezunu. Yüksek mimar, müteahhit.
MURAT ÖZAYDINLI 1954 İstanbul doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Yüksek Makina Mühendisi. İngilizce biliyor. Görevi asbaşkan.
MİTHAT YENİGÜN 1947 Midyat doğumlu. Evli, 3 çocuk babası. Üniversite mezunu. Yüksek İnşaat Mühendisi. Dernekler sorumlusu.
ŞEKİP MOSTUROĞLU 1966 İstanbul doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. İstanbul Hukuk Mezunu. Avukat. İngilizce biliyor.
CİHAN KAMER 1965 Denizli doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Lise mezunu. Atasay Kuyumculuk'un sahibi. İngilizce biliyor.
MAHMUT USLU 1947 Adana doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Üniversite mezunu. İngilizce biliyor. Basket şube sorumlusu.
İLHAN EKŞİOĞLU 1966 İstanbul doğumlu. Evli, 3 çocuk babası. Üniversite mezunu. Müteahhit, işadamı. İngilizce biliyor.
Lİ YILDIRIM 1962 Alanya doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Yüksek okul mezunu. Müteahhit. İngilizce, Fransızca biliyor.
SERHAT ÇEÇEN ÖMER TEMELLİ 1963 İstanbul doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Bursa İktisat mezunu. İngilizce biliyor. 1975 Ankara doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Bentley Üniversitesi İşletme mezunu. İşadamı. İngilizce biliyor.