Brawn uçuyor, Ferrari geliyor

Monaco GP'sinde ilk iki sırayı alan Brawn pilotları Button ve Barrichello yine şov yaptı. Ferrari ise bu sezon ilk kez podyumu görürken, 3 ve 4'üncülüğü elde etti

Pazartesi 25.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
Formula 1'de yılın 6. yarışı Monaco GP'sinde sezonun flaş takımı Brawn GP şov yaptı ve ilk iki sırayı aldı. En önde başlayan şampiyona lideri Jenson Button, Monaco'da alışılmış "Pole-position'ı alan yarışı da kazanır" kuralının değişmesine izin vermedi ve burada ilk birinciliğini alırken, bu sezonki 6. yarışta 5. zaferine ulaştı. Startta Raikkonen'i geçen Barrichello ikinciliği kaptırmadı. Ferrari, Raikkonen ile bu sezon ilk podyumunu görürken, Massa'nın da dördüncülüğü elde etmesi iki hafta sonraki Türkiye GP'sinde ciddi bir çekişme yaşanacağının sinyallerini verdi. Daha sonra sıralanan Webber (Red Bull), Rosberg (Williams), Alonso (Renault), Bourdais (Toro Rosso) puan alan diğer pilotlardı.

VETTEL FİNİŞİ GÖREMEDİ
Son şampiyon Hamilton, en arkadan start aldığı yarışı 12'nci bitirdi. Kovalainen, Kubica, Vettel, Piquet ve Buemi finiş göremedi. Pilotlar sıralaması: 1. Button (Brown) 51 puan, 2.Barrichello (Brawn) 35, 3.Vettel (Red Bull) 23, 4.Webber (Red Bull) 19.5, 5.Trulli (Toyota) 14.5, 6.Glock (Toyota) 12, 7.Alonso (Renault) 11, 8.Raikkonen (Ferrari) 9, 9.Hamilton (McLaren) 9, 10.Massa (Ferrari) 8.