Güle güle Tugay

8.5 yıldır formasını giydiği Blackburn Rovers ile dün West Bromwich karşısında son maçına çıkan Tugay Kerimoğlu'na İngiliz taraftarlar unutulmaz bir veda hazırladı

Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
Yurt dışında en uzun süre forma giyen ve istikrarıyla başarıyı yakalayan ender futbolcularımızdan Tugay Kerimoğlu'nu Blackburn Rovers taraftarları alkışlarla uğurladı. Blackburn yönetimi, Tugay'a teşekkür jesti olarak, dün oynanan West Bromwich Albion maçın öncesi stadyumda üzerinde Tugay'ın fotoğrafı olan tam 20 bin maske dağıttı.

HERKES ÖVGÜ YAĞDIRDI
Türk oyuncu 0-0 sona eren mücadeleye kaptan olarak çıkarken, 84. dakikada alkışlarla sahayı terketti. Maçın ardından Tugay'ın takım arkadaşı Andre Ooijer, "O gerçek bir efsane" dedi. Teknik direktör Sam Allardyce ise, "Bu ligde sekiz yıl oynamak kolay değil. Onu çok özleyeceğiz" şeklinde konuştu. Kulüp başkanı John Williams ise, "Tugay hep yüreğimizde kalacak. Onu ilerleyen dönemde kulüpte başka görevlerde görmekten büyük onur duyacağız" yorumunu yaptı. Öte yandan Galatasaray altyapısından yetişen Tugay'ı veda maçında eski takımının taraftarlarının da yalnız bırakmadığı gözlendi.