Şansımız yoktu

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, "Futbol şansı ne yazık ki Beşiktaş'tan yanaydı. Şanssız bir gol yedik. İyi oynamamıza rağmen yenildik" açıklamasını yaptı

Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Beşiktaş karşısında iyi oynamalarına karşın yenildiklerini söyledi. Takımının iki devrede de iyi oynadığını belirten Korkmaz, "Bir çok pozisyona girdik, atamadık. Futbol şansı bugün Beşiktaş'tan yanaydı. Şanssız bir gol yedik. İyi oynamamıza rağmen yenildik" diye konuştu. Korkmaz, Ümit Karan ve Hasan Şaş'ın neden kadroda olmadıklarıyla ilgili bir soruya ise," Şaş sakat. Karan'ı da antrenmanlarda yeterli görmedim. Lincoln ise hafta boyunca çalışamadı" diye yanıt verdi. Bu arada Beşiktaş taraftarının sözlü tacizinden de şikayet eden genç hoca, "Yedek kulübesine ağzıma alamayacağım kötü sözler geldi. Tükürük ve balgam geldi. Polisler yanımızda olmasına rağmen müdahale etmediler" dedi. Yönetimin uzun süredir yerine yeni teknik direktör aradığı Korkmaz'ın sabır ve istikrardan söz etmesi ve yapılacak transferlerle Avrupa'da başarılı olacaklarına inandığını vurgulaması dikkat çekti.
SON MAÇTA 1 PUAN ŞART Öte
yandan Galatasaray, İnönü Stadı'ndan puan çıkaramasa da ligde çekiştiği Bursaspor'un evinde Gaziantepspor ile berabere kalmasıyla Avrupa Ligi'ne katılma şansını korudu. Yeşil-beyazlı takım ile arasında 3 puan fark olan sarı-kırmızılılar, şimdi Sivas karşısında en az 1 puan almak zorunda. Şayet Cimbom gelecek hafta puan alamaz; Fenerbahçe yenilir, Bursa ise kazanırsa 3 takımın da puanı eşitlenecek. 3'lü averajda ise üstün olan Bursa 5. sıraya yükselip Avrupa biletini cebine koyacak.