Taraftar hissetti

Şampiyonluk yolunun yarılandığı Galatasaray derbisinde, Beşiktaşlılar İnönü Stadı'nda yine şovunu yaptı. 5 bin taraftar dışarıda kalırken, açılan pankartlarla 6 senelik özlem dile getirildi

Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
İnönü Stadı dün yine tarihi günlerinden birini yaşadı. Beşiktaş taraftarları, en ucuzu 90 TL olan bilet fiyatlarına aldırmadan stadyumu hınca hınç doldurdu. 5 bine yakın Beşiktaşlı da İnönü Stadı'nın dışında kaldı. Derbinin başlamasına saatler kala takımlarını desteklemeye başlayan siyah-beyazlılar, bu coşkusunu 90 dakika boyunca sürdürdü. Beşiktaşlı Genç İşadamları Derneği de maç öncesi taraftarlara 10 bin bayrak dağıttı. Siyah-beyazlı oyuncular ısınmaya çıktıklarında, stat karnaval havasına büründü. Cimbom'un zirveden uzak kalması nedeniyle Galatasaray cephesinde derbi heyecanı geçmişe nazaran pek yaşanmazken, yaklaşık 1500 sarıkırmızılı taraftar İnönü'de yerini aldı.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK
Gümüşssuyu'ndan inerek eski açıkta kendilerine ayrılan yere gelen Galatasaraylılar'ın çevreye taş ve yabancı maddeler attıkları gözlendi. Güvenlik güçleri ile sarı- kırmızı taraftarlar arasında kısa süreli bir gerginlik de yaşandı.

PANKARTIN DİLİ OLSA
Siyah-beyazlı taraftarlar, derbide tribünleri pankartlarla donattı. Çarşı'nın kalbinin attığı Kapalı'ya İspanyolca, Fransızca, Slovakça, Portekizce ve Türkçe dillerinde asılan "Beklediğimiz an, işte bu an!" pankartı dikkat çekerken, İnönü'de bayrak şov da vardı. Beşiktaş'ın ısınmaya çıkmasıyla da taraftarlar, takımlarını coşkulu şekilde selamladılar.

'ŞAMPİYON' SESLERİ
Beşiktaşlılar, derbide son düdüğün çalmasıyla stadyumu "Şampiyon Beşiktaş" sesleriyle inlettiler. Siyah- beyazlılar tribünleri uzun süre terketmezken, ezeli rakip G.Saray'ı devirmenin coşkusunu da yaşadılar.