Gençlerbirliği'nde Yanal sesleri

Salı 02.06.2009 13:23
Güncelleme: Salı 02.06.2009 00:00
ABONE OL
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör konusunda Ersun Yanal ile görüşeceklerini açıkladı.

Gençlerbirliği yönetimi, yeni sezonda takımı Ersun Yanal'a emanet etmeyi planlıyor. Gençlerbirliği'nin resmi internet sitesine açıklama yapan İlhan Cavcav, Samet Aybaba ile yolların ayrıldığını belirtirken, Ersun Yanal ile görüşeceklerini ifade etti.

Cavcav, şanslı bir şekilde ligde kaldıklarını ve bunu içine yediremediğini belirterek, "Samet hoca bize hizmet etmiş çok değerli bir arkadaşımız. Ancak kendisi görevi bıraktığını ifade etmiş. Ben kendisin arayarak bizzat teşekkür edeceğim. Çok şanslı bir şekilde ligde kaldık fakat ben bunu içime yediremiyorum. Takımımızın kadrosunun böyle olmaması lazımdı. Şu anda teknik direktör arayışı içerisindeyiz. Şu anda herhangi bir adayımız yok ama temaslarımız oluyor. Herhalde 1 hafta içerisinde netlik kazanır. Yönetim kurulu ve ben Ersun Yanal ismine sıcak bakıyoruz ve kendisiyle de görüşme yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kırmızı-siyahlı kulübün Ersun Yanal'ın görevi kabul etmemesi durumunda rotayı yabancı bir teknik adama çevireceği belirtiliyor. Gençlerbirliği'nin bu doğrultuda Hollandalı Aad De Mos, Rumen Boloni ve Belçikalı George Leekens ile temas halinde olduğu öğrenildi