Güneş geldi

Trabzonspor camiasının heyecanla beklediği Şenol Güneş sonunda Türkiye'ye geldi. Tecrübeli hoca bugün Sadri Şener ve bordo-mavili yönetimle görüşecek

Salı 02.06.2009
Güncelleme: Salı 02.06.2009
ABONE OL
Trabzonspor'un ısrarla takımın başına getirmek istediği Şenol Güneş, dün Güney Kore'den İstanbul'a geldi. Bordo-mavili kurmaylarla Seoul'da biraraya gelen tecrübeli çalıştırıcı, dün Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ile birlikte yurda döndü. Güneş'in bugün başkan Sadri Şener ile görüşeceği ve yönetimin bordo-mavili camiayla özdeşleşen hocayı ikna etmek için tüm şartları zorlayacağı öğrenildi. Şenol Güneş'in ayrıca Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ı ziyaret edeceği belirtildi. Özel olarak görüşecek ikilinin söz konusu görev için de fikir alışverişinde bulunacağı kaydedildi.

FC SEOUL BIRAKMIYOR
Öte yandan FC Seoul Kulübü'nün yöneticilerini ikna etmeye giden genel sekreter Hasan Yener, "Hocamız Güney Kore'de çok başarılı. Seoul'da çok önemli işler yaptı. Onu bırakmak istemiyorlar" açıklamasını yaptı. Trabzonspor'un 2-1 kaybettiği Fenerbahçe karşılaşmasını Güneş ile birlikte izlediklerini kaydeden Yener, "Şenol Güneş her zaman Trabzonspor'un başarılı olmasını istiyor. Ancak kendisiyle 6 ay daha sözleşmesi olan Güney Kore ekibinden kavgalı bir şekilde ayrılmaya yanaşmıyor. Hocamız için gerçekten de zor bir karar olacak" yorumunu yaptı.