Şardan'dan Korkmaz sürprizi

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan'dan iki ilginç açıklama: "Bülent Korkmaz ile devam edebiliriz... Futbol Şubesi'nin çok başlı yönetilmesi hata"

Salı 02.06.2009
Güncelleme: Salı 02.06.2009
ABONE OL
G.Saray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan "Bülent Korkmaz ile yola devam edebiliriz" dedi. "Ortada bir başarısızlık var, inkar etmeye gerek yok" ifadesini kullanan Şardan, "Yeni sezonun planlamasını yapıyoruz. Zamanımız kısıtlı. Her türlü alternatif değerlendiriliyor. Bülent Korkmaz da düşündüğümüz isimlerden biri. Son 13 maçta alınan sonuçlarla onu yargılamak zor. Kimseye haksızlık etmemeliyiz. Desteklenmesi gereken mevkiileri belirledik. İsimler üzerinde çalışıyoruz. Görüşünü alabilmek adına, teknik direktör kararını da vermeye çalışıyoruz" diye konuştu. Takımdan ayrılacak futbolcuların bir kaç gün içinde netleşeceğini belirten Şardan, Lincoln için bir teklif almadıklarını sözlerine ekledi.

FUTBOL ÇOK BAŞLI
Geçen sezon için üç temel sorun belirlediklerini belirten sarı-kırmızılı yönetici, "Sezona yanlış teknik adam seçimiyle başladık. Çok sakat verdik. Futbolun çok başlı yönetilmesi de hataydı. Daha dikkatli davranmalı ve daha net bir tavır koymalıyız. Gerekli düzeltmeleri yapıp yolumuza devam edeceğiz" diyerek Florya'da ciddi operasyon sinyallerini verdi.

'TOKİ İNŞAATI BAŞKA ŞİRKETE VERİR'
Yiğit Şardan, Seyrantepe'deki stat inşaatının büyük ölçüde durduğunu ve TOKİ'nin Eren Talu ile ortaklarına ihtarname çekerek 1 ay süre verdiğini belirterek, "Finansal sorunu çözemezlerse ihale iptal edilecek. Sonra TOKİ ya yeni ihale açacak, ya da güvendiği bir firmaya yapımı devredecek. Zaman kaybını önlemek için ikinci yolu tercih edeceğini düşünüyoruz. Biz yeni stadımızda 2010-11 sezonunda maçlarımızı oynamayı planlıyoruz. Endişeye yer yok.Bu stat Galatasaray Kulübü için yapılıyor, ancak kulüp stadı yapmıyor" diye konuştu. Loca ile VIP koltukların % 40'ının satıldığını ve 43 milyon $ gelir sağlandığını belirten Şardan, toplam 105 milyon $ gelir beklediklerini açıkladı. Şardan futbolculara sabit ücretlerin üçte ikisini, primlerin % 82'sini ödediklerini vurguladı.