Darısı diğer kardeşlere

2010 Dünya Kupası için büyük önem taşıyan eylül ayındaki Bosna karşılaşması öncesi Milli Takımımız, kardeş Azerbaycan'ı özel maçta Halil ve İbrahim'in golleriyle yendi

Çarşamba 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
Sezon sonuna denk gelen hazırlık sınavında fazla da eleştiriye gerek yoktu. Futbolcuların istekli ve yılmaz görüntüsü 'milli takım ruhu'nu ayakta tutmak isteyen Fatih Terim'i mutlaka sevindirmiştir. Kardeş Azerbaycan'la bazıları için çok daha önemli bir hazırlık oldu. Yaptığı çıkışlarla beğeni toplarken gerçek yerini özlediğini her haliyle belli eden Gökhan, 'sahada favori takım oyuncusu olma hasretindeki Tuncay, on bir hasretindeki Kazım, özgüven özlemini golle süsleyen İbrahim Üzülmez bunlardan bazılarıydı. Bir tek fazla pozisyon yaşamayan Volkan için gece genelde durgun geçti. Buna karşın 11'i ve sonradan girenleriyle milliler, daha çok kapanmak zorunda kalan Azerbaycan karşısında pozisyon zenginliğine sahipti. Nihat-Semih ikilisine Tuncay ve Kazım başlarda destek verince fazlasıyla hücum organizasyonu şansı yakalandı ama gol noktalarında aynı başarı yoktu.

STAT İYİ AMA YA TRİBÜNLER...
İlk gol sinyali 51'de geldi. Kendisinin düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Semih, Valiyev'e nişanlayınca bu fırsat kaçtı. Ülke kapılarını bize her zaman kardeşçe açan Azerbaycan'ın sahadaki savunma duvarı ancak 70'de yıkıldı. Sağdan Sercan'la gelen ortayı Halil Altıntop ağlara gönderdi ve skoru 1-0 yaptı. 75'de de İbrahim Üzülmez'in şık vuruşuyla 2. gol geldi. Bu maçın da skoru oldu. Dün geceki milli karşılaşma Kayserili futbolseverler için de bir iyi bir hazırlık oldu. Şık statlarını sezon sonu olmasına karşın coşkuyla doldurdular. Kayseri Kadir Has Stadı ile çok sayıda önemli milli maçlarımıza ev sahipliği arifesindeler. Bu nedenle 12. adam görevini, yani tezahüratlı desteği de öğrenmeleri gerek. Bağırmaya çalışan küçük bir grup ve gürültüyü destek sanma mantalitesi zorlu maçlarda 'yetersiz' kalabilir... Onların bu gelişmeyi göstermesi Kayseri'yi de Kayserispor için gerçek bir deplasman yapabilir.

BİR TAKIM İKİ SEVİNÇ!
Olaylı derbinin ardından ilk kez milli takım kampında bir araya gelen Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcuların soğukluğu dünkü maçta da sürdü. Halil'in attığı ilk golde Semih arkadaşına koşunca Galatasaraylılar geri durdu. (Küçük resim) İbrahim Üzülmez'in attığı ikinci golde ise Beşiktaşlı oyuncuya bu kez ilk koşan Mehmet Topal ve Arda olunca bu kez Gökhan Gönül sevinçte yer almadı.