Daum 3 yıl önce ayrılışında neler söylemişti?

Çarşamba 03.06.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
1- Carlos'un transferinde gelecek görmüyorum!
Daum, F.Bahçe'den arılmadan önce de yaptığı bir basın toplantısında o zaman Roberto Carlos'la ilgili çıkan haberlere şu yorumu yapmıştı: "Roberto Carlos dünya çapında bir futbolcu, bunu burada tartışmanın anlamı yok. Unutmamak gerekirki bu dünya çapındaki futbolcu, İspanya liginin ardından bir de Dünya Kupası oynayacak ve bu futbolcunun Almanya'da finallerin ardından tatile ihtiyacı olacak. Fenerbahçe'nin de temmuz sonunda Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacağını unutmayalım. Ben bu futbolcunun transferinde gelecek görmüyorum."

2- Capello da gelse 3 hafta sonra döner
Daum 18 Hazıran 2006'da SABAHyazarı Gürcan Bilgiç'e de verdiği röportajda önemli açıklamalar yapmıştı. Alman hoca o gün şunları söylemişti: "Fenerbahçe hep yarını düşünüyor, bir hafta sonrayı bile değil. Böyle olunca hedefe ulaşmamız mümkün değildi. Bu anlayışta Capello da gelse 3 hafta sonra döner. Yapmak istediğiniz plan için uyum bulamıyorsunuz. Bir gün Aziz Beyle konuştuk. 'Bu oyuncu kadrosu ile Şampiyonlar Ligi'nde başarı beklemeyin' dedim. 'Olmaz' diye cevap verdi. 'Bu bizim rüyamız" dedi. O zaman iyi oyuncular alalım' dedim. Cevap gelmedi."

3- Kendine yakın menajerleri var!

Bu noktada transfer bana kalsaydı, Alex hariç takımdaki tüm yabancıları gönderir, 5 yeni oyuncu alırdım. 30 milyon euroluk transfer bütçesi ile büyük işler yapabilirdim. Fakat yönetimin kendine yakın menajerleri var. Onların oyuncularını tercih ettiler. Sadece yabancılar değil. Türk oyuncularımızın da kaliteli olması gerek. Hamit, Yıldıray, Nihat Kahveci kaliteli Türkler. Bu oyuncuları almaya çalışabilirdik. Tugay'ı da istedim. 36 yaşında ama mükemmel oynuyor. Tam bir lider. Onu alsak sorunlarımızı büyük ölçüde çözerdik.