Sözünü tuttu

2006'ın Mayıs ayında F.Bahçe'ye veda eden Daum o gün SABAH'a "Geri döneceğim" demişti. Aradan 3 yıl geçti ve Alman hoca sözünü tuttu. Daum senede 3.5 milyon euro alacak ve haftaya göreve başlayacak

Çarşamba 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe resmi açıklamayı yapmadı ama eski hocası Christoph Daum, sarı lacivertli takımın yeni sezondaki teknik direktörü olacak. Geçmişe şöyle bir gidersek, 2005-2006 sezonunun 34. haftasında Fenerbahçe şampiyon olmak için geldiği Denizli'de sahadan beraberlikle ayrılınca, Galatasaray şampiyon olmuştu. Fenerbahçe'yi 2003-2004 ve 2004-2005 sezonlarında şampiyon yapan Daum üçüncü şampiyonluğu kaçırınca, başkan Aziz Yıldırım'ın hışmına uğramış ve Fenerbahçe ile yollarını ayırmıştı. Başarılı Alman hoca eski kulübünden gelen cazip teklifi geri çevirmedi ve Fenerbahçe ile yıllık 3.2 milyon euro karşılğında 2+1 yıllık anlaşmaya vardı. Fenerbahçe yönetiminin Daum ile yaptığı anlaşmayı açıklamak için, Aragones'le bağlarını tamamen koparmayı bekliyor. İddialara göre, Daum Fenerbahçe'ye transfer listesini bile verdi ve yönetim de bu doğrultuda çalışmalara başladı.

SABAH'A AÇIKLAMIŞTI
Daum 18 Mayıs 2006 tarihinde Fenerbahçe'den istifa ettikten sonra SABAH'a verdiği röportajda, "Bir gün tekrar buraya döneceğim. Fenerbahçe taraftarını çok seviyorum, asla unutamam. Yönetim anlayışının farklı olacağı bir zamanda çalışmayı yine çok isterim" demişti. Öte yandan Köln taraftarları ve Alman spor yazarları Daum'a öfke kusuyor. Yazarlar son 3 ayda verdiği röportajlarda hep kalacağını söyleyen Daum'un Köln'ü yarı yolda bıraktığını ifade ederken, taraftarlar forumlarda Alman hocanın parayı tercih ettiği yorumunu yaptılar.

Overath: Fenerbahçe ile anlaştı
Daum'un F.Bahçe ile anlaşması Alman ya'da da geniş yankı yarattı. Köln Başkanı Wolfgang Overath, "Christoph Daum eski takımı Fenerbahçe ile anlaştı" dedi. Daum'un yeni sezonda takımın başında olmayacağını açıklayan Köln'ün Galatasaray'ın eski hocası Michael Skibbe ile görüştüğü öğrenildi.