De Nizli şifresi

Mustafa Denizli, Beşiktaş'la sözleşmesini yenilemeden Çeşme'ye tatile gitti. Kurt hocanın çifte kupa zaferinin ardından ortaya çıkan kararsızlığının temelinde, ilk yarıdaki kaybedilen G.Saray derbisi sonrası yaşananlar olduğu öğrenildi

Çarşamba 04.06.2009
Güncelleme: Perşembe 04.06.2009
ABONE OL

Beşiktaş'ta duble zaferin baş mimarı Mustafa Denizli'nin "Psikolojik olarak çok yoruldum. Gücüm kalmadı. Çeşme'de dinlendikten sonra karar vereceğim" sözleri tartışılırken, Denizli'nin yeni sözleşme imzalamamasında ilk devre sonundaki Galatasaray derbisi ardından yaşananların rol oynadığı öğrenildi. Galatasaray'a 4-2 yenilen Beşiktaş 6. sıraya düşünce, camiadan ve yönetim içinden yükselen tepkilere "Şampiyon olacağımıza inanıyorum. 26. haftayı bekleyin" diyen Mustafa Denizli'ye Başkan Yıldırım Demirören kamuoyu önünde tam destek vermişti. Bu desteğe rağmen o zaman Demirören ailesi ile Denizli arasındaki özel görüşmenin bugün imzayı geciktirdiği iddia ediliyor. Denizli, geçtiğimiz Pazar Bebek Cafe'de biraraya geldiği yakın dostlarına, "Çok gerildim. Ben bu kadar gerilimle yaşayamam. Sabah 09.00 akşam 19.00 Ümraniye'de çalıştım. Psikolojim bozuldu" demişti. Ancak Denizli'nin imza atmadan Çeşme'ye gidişinde bu yorgunluk kadar etkili bir faktör daha vardı. O da, son Denizli maçı sonrası canlı yayında Lig TV'ye yaptığı açıklamalara yansımıştı: "Şampiyonluğu kızlarıma ve başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'in eşine de armağan ediyorum. Beşiktaş'la anlaşmaya vardığım gün Revna Hanımefendi bana 'Hocam şampiyon olur muyuz?' diye sordu. Ben de 'Evet!' karşılığını verdim. Fakat altıncı sıraya düştüğümüzde yine karşı karşıya geldik. O anda bana 'Hocam yine kaçırdık' der gibi bir bakışı vardı. O bakış ok gibi yüreğime saplandı, içime oturdu. Bu yüzden şampiyonluğu Revna Hanım'a hediye ediyorum." En kötü günlerde bile şampiyonluğa inancını kaybetmeyen Denizli'nin şampiyonluk sonrası aylar önce yaşanan bu olayı hatırlatması ve "Bir kişiye daha armağan ediyorum. Onu sonra söyleyeceğim" ifadesi tam olarak anlaşılamamıştı. Beşiktaş camiasında Denizli'nin Galatasaray'a kaybettikleri derbi sonrası aile içinde kendisine yönelik eleştirilere çok içerlediği ve bunları unutmadığı konuşuluyor. Şampiyon olduktan sonra şerefine patlatılan şampanyanın bile bu kırgınlığı ve yorgunluğu alamadığı belirtiliyor.
MİLLİ TAKIM'I DÜŞÜN!
Denizli'nin şampiyonluk kutlamalarından sonraki gece balık restoranında, ardından Demirören ile görüştükten sonra Bebek Cafe'de biraraya geldiği dostlarıyla gelecek planlarını da masaya yatırdığı belirtildi. Burada yorgunluktan yakınan Denizli'ye arkadaşları "Fatih Terim Galatasaray'a gidebilir. Milli Takım'ı bırakabilir. Milli Takım mesaisi şampiyonluk ve bu sezon Şampiyonlar Ligi yarışındaki bir kulüp kadar yorucu olmaz" şeklinde akıl verdiler. Kafası bu sözlerle karışan Denizli de bu nedenle beklemeye geçti.