Aragones'i hiç sevmem

Eski Fenerli Anelka, SABAH'a konuştu: "Aragones siyahi oyunculardan hiç hoşlanmıyor. Aziz Yıldırım, Abramovich'ten daha etkili ve daha karizmatik. Maddi güçleri de eşit."

Cuma 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
Fransa milli maçı öncesi biraraya geldiğimiz Nicolas Anelka önemli açıklamalar yaptı:

CHELSEA'DE yoğun bir sezon geçirdiğim için F.Bahçe'yi sadece uzaktan takip edebildim. Bu sezon kötü geçirdiklerini biliyorum ama büyük kulüp olduğu için çabuk toparlanır.

İSPANYA' DAN tanıdığım Aragones'i hiç sevmem. Futbolculara çok hakaret eder. Özellikle siyahi oyunculardan hiç hoşlanmaz ve hep onlarla ilgili problem çıkarır. Fenerbahçe'deki en büyük sıkıntısı insani ilişkilerdeki zayıflığı olmuştur diye düşünüyorum.

FENERBAHÇE Daum'u, Daum da Fener bahçe'yi çok sever. Mutlaka yeniden seçilmesi düşünülerek alınmış bir karardır. Umarım başarılı olur.

ABRAMOVİCH de Aziz Yıldırım da çok kuvvetli başkanlar. Aziz Yıldırım'ın daha karizmatik olduğunu söyleyebilirim ama parasal güçleri eşit gibi. Aralarındaki en büyük fark, etkileri. Abramovich de kampa, takımın yanına çok geliyor ama hayat devam ediyor. Aziz Yıldırım kampa geldiğinde ise ortada bir korku havası oluyordu.

FENERBAHÇE'DEN en çok Önder ile hala konuşuyorum. Türk Milli Takımı'nda oynamayı çok istiyordu. Ona bir yol açılmasına çok sevindim.

ZİCO'NUN takımla çok iyi ilişkiler kurduğunu duydum. Gelecekte dünyanın en iyi hocalarından biri olacağı düşüncesindeyim. Ayrıldıktan sonra da takımdaki oyuncularla ilişkilerinin iyi olduğunu duydum. Kendisini geliştiren bir hoca. Gözlemim; Fenerbahçe'de kalsaydı başarısının sürekli olacağıydı.

ANELKA'DAN İNCİLER
TUNCAY'I takip ediyorum. Chelsea de dahil İngiltere'de her yerde oynayacak kadar iyi bir yıldız. Bana sorulduğunda onun için her zaman en iyi referansları vermeye çalışıyorum.

F.BAHÇE'DE PSV'yi 3-0 ve G.Saray'ı 4-0 yendiğimiz maçlardaki ortamı unutamam. En önemli iki anım bu.

CHELSEA'DE kalacağım. Buradaki hedefim daha fazla gol atabilmek.

KEZMAN ve Güiza'nın F.Bahçe'de çok eleştirildiğini duydum. Beni de eleştirenler vardı. Ama F.Bahçe gibi büyük bir kulüpte golcü olarak oynamak çok zor. Herkes sürekli gol bekliyor. Bu da baskı yaratıyor. Taraftarın daha sabırlı olması gerekir.

VİEİRA bana Fenerbahçe'den teklif almadığını söyledi ve "1 yıl daha kulübümle sözleşmem var. Herhangi bir teklif gelirse de oturur konuşurum" ifadesini kullandı.