Aybaba kongresi

Trabzonspor'da dün sıcak saatler yaşandı. Başkan öğleden sonra Samet Aybaba ile anlaştı. Ancak gelen tepkiler sonrası Şener akşam olağanüstü kongre kararı aldı

Cuma 05.06.2009
Son Güncelleme: Perşembe 04.06.2009
ABONE OL
Teknik direktör arayan Trabzonspor, başkanını kaybetmek üzere... Şenol Güneş'te mutlu sona ulaşamayan bordo-mavili kulüpte yönetim kurulundan aldığı yetki ile hareket eden başkan Sadri Şener dün öğleden sonra, Gençlerbirliği'nden ayrılan Samet Aybaba ile görüştü. Aybaba ile her konuda anlaşan Şener, "Kendisi Trabzonspor'u çalıştırmış iyi bir teknik adam. Yarım kalan işini tamamlar diye düşünüyoruz. Deneyimli biri. Camiaya hayırlı olmasını diliyoruz" Aybaba'nın Trabzon'un yeni hocası olduğunu kamuoyuna açıkladı.

TEPKİ BÜYÜK OLDU
Şener'in bu açıklaması sonrası birden ortalık karıştı. 2004 yılında Trabzonspor yöneticileri aleyhinde ağır eleştiriler yaparak kulüpten ayrılan Aybaba'nın Trabzon'a dönmesine eski yöneticiler ve taraftarlar ateş püskürdü. Yönetim kurulundan da bazı isimlerin başkan Şener'e cephe alması üzerine ipler koptu. Akşam olağanüstü kongre kararı aldığını açıklayan Şener, "Bundan sonra aday olur muyum, bilmiyorum" diye konuştu.

ŞENER'İ İSYAN ETTİREN GELİŞMELER
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i görevi bırakma noktasına getiren en önemli nedene SABAH ulaştı... Aybaba ile dün anlaşmaya varan Şener'in kızına, "Baban ne yapıyor? Satıyor Trabzon'u" şeklinde sataşmalarda bulunulduğu, bunun Şener ailesinde büyük moral bozukluğuna yol açtığı öğrenildi. Bu sataşmalardan haberdar olan Şener'in, "Ben elimden geleni bu kulüp için yaparken, bir de hakarete mi uğrayacağım" diyerek kongre kararı aldığı öğrenildi. Şener ayrıca, "Kendi yöneticim bile cep telefonuma mesaj atarak, 'Biz ikinci sınıf hocalarla çalışmak istemiyoruz' dedi. O yönetici, bir gün önce ben futbolculara 1 milyon 850 bin TL ödeme yaparken, 'Bu parayı nereden buldun' diye bana arayıp teşekkür etmezken, bu mesajı geçiyor. Artık yoruldum. Umarım bundan sonra hayırlısı olur" dedi.